Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Гроші та кредит

Сутність кредиту як економічної категорії, проблеми та перспективи (2008)

Курсова робота: Сутність кредиту як економічної категорії, проблеми та перспективи (2008)


 За своєю сутністю та механізмом впливу на процес суспільного відтворення кредит є однією з найскладніших економічних категорій. Щодо цього він поступається хіба що тільки категорії грошей. Кредит - це суспільні відносини, що виникають між економічними суб 'єктами у зв 'язку з передачею один одному в тимчасове користування вільних коштів (вартості) на засадах зворотності, платності та добровільності. Кредитні відносини мають ряд характерних ознак, які конституюють їх як окрему самостійну економічну категорію.
 Кредит існував не завжди. Він виник на певному етапі розвитку людського суспільства. Його винайдення вважають одним з найгеніальніших відкриттів людства поряд із винайденням грошей. Причини його виникнення слід шукати насамперед не у сфері виробництва, а у сфері обміну, де продавці товарів протистоять один одному як власники, як юридично самостійні особи.
 Коли товарно-грошові відносини почали ставати більш-менш регулярними, взаємовідносини між товаровиробниками іноді набували особливого характеру.  Продавцеві потрібно було продати товар, а в покупця не було грошей, щоб його купити (тому що він ще не виготовив свій товар або виготовив, але не продав його з тих чи інших причин). За таких умов акт купівлі-продажу товару не міг відбутись. І тут випадково, як і багато інших винаходів людства, був відкритий кредит - за на явності довіри продавця до покупця товар був проданий з відстрочкою платежу, у кредит.  Таким чином, кредит виник і розвинувся на основі функції грошей як засобу обігу. З його виникненням гроші, окрім функції міри вартості і засобу обігу, стали виконувати й функцію засобу платежу, однією з ознак якої є розрив у часі між передачею товару і грошей із рук у руки. Отже, кредит полегшував реалізацію товарів. Саме в цьому й полягає найбільш поширена причина необхідності кредиту. Але пізніше кредит розвивався, і необхідність у ньому стала обумовлюватися не тільки потребами сфери обміну, а й інших сфер суспільного відтворення - виробництва, споживання.
 В умовах сучасного розвитку товарного виробництва, коли воно набуло загального характеру, стан економічних зв'язків не тільки в межах однієї країни, а й в усьому світі дуже ускладнився. За таких умов його навіть неможливо собі уявити без кредиту.  Адже внаслідок спеціалізації виробників на виготовленні певних товарів і викликаного нею кооперування, суспільне виробництво перетворилось у свого роду величезний замкнутий ланцюг тісно пов'язаних між собою товарно-грошовими відносинами ланок - товаровиробників, продавців, споживачів. І щонайменше порушення у будь-якій із цих ланок може призвести до того, що вона не розрахується за своїми зобов'язаннями з іншими його ланками. Як наслідок, може бути порушений нормальний обмін товарами між окремими учасниками товарно-грошових відносин, тобто цей ланцюг може «розірватись». Саме в цьому полягає абстрактно-теоретична можливість кризи збуту товарів у суспільстві, котра стає реальною, якщо подібні порушення набувають масового характеру. Все це досить негативно може вплинути на фінансово-господарську діяльність цілого ряду учасників суспільного відтворення. Тому суспільство повинно мати у своєму розпорядженні такі економічні інструменти, з допомогою яких можна було б запобігати перебоям у сфері суспільного виробництва, загалом суспільного відтворення. Одним із найважливіших таких інструментів і став кредит. Звідси існування товарного виробництва і пов'язаного з ним товарного обігу є найбільш загальною економічною причиною необхідності кредиту.
 В теперішній час особливу актуальність набуває розгляді всебічне вивчення питань, що стосуються класифікації кредитів, аналізу їх видової структури з метою більш ефективного вирішення питань організації і управління своєю діяльністю і найбільш повного задоволення своїх інтересів і інтересів суспільства, отримання якомога більшого прибутку. Ефективне вкладення кредитних ресурсів повинно вплинути на економічний стан заходів, що кредитуються, та на економіку всієї країни.
 Мета даної курсової роботи – характеристика видової структури кредитів, аналіз сучасного стану кредитування в Україні, пропозиції шляхів реформування систуми надання кредитів.
 Предметом дослідження роботи є ті економічні відносини, що виникають з приводу надання кредитів на принципах повернення, строковості і платності.
 Вивченням даного питання займались в різні роки українські та іноземні економісти. Ними є Б.С.Івасів, А.С.Гатчинський, О.І.Лаврушин, М.І.Савчук, О.Д.Данилов, Д.Кейнс, Дж.Ло, Є.Д.Доланд та багато інших.


ЗМІСТ


Вступ 
1. Кредит як економічна категорія
 1.1. Необхідність, джерела та сутність кредиту
 1.2. Функції кредиту і його роль в ринковій системі
2. Форми та види кредиту
 2.1. Критерії класифікації форм кредиту
 2.2. Особливості комерційних кредитів
 2.3. Банківський кредит і його відмінності
3. Проблеми та перспективи застосування різних видів кредиту в Україні
Висновок 
Список використаної літератури


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   43
  Рік захисту:   2008
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Гроші та кредит | Добавив: great_scientist (30.05.2014)
Переглядів: 934 | Теги: кредит, кредит в Україні
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 709

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru