Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Банківська справа

Теоретичні основи рейтингового оцінювання діяльності банків (2013)

Теоретичні основи рейтингового оцінювання діяльності банків (2013)


 Таким чином, рейтинг банку  це узагальнена порівняльна оцінка діяльності комерційних банків на основі стандартизованих показників та ранжування банків за визначеними критеріями. В економічній літературі зустрічається декілька класифікацій рейтингових методик оцінювання діяльності банків, в основу яких покладено різні ознаки, серед яких, наприклад, власність рейтингу, масштаби його розповсюдження, рівень прозорості, методика побудови, форма проведення спостереження, характер оцінюваної інформації, призначення рейтингу тощо.
 Виникнення рейтингового оцінювання діяльності банківських установ, інших фінансово-кредитних та нефінансових установ обумовлене бажанням учасників фінансового ринку знати оцінку діяльності інших учасників-партнерів, конкурентів чи нейтральних осіб аби орієнтуватися на них й визначати перспективні напрямки свого розвитку. За сучасних умов рейтингова оцінка діяльності банків проводиться з метою забезпечення керівництва, власників, акціонерів, потенційних інвесторів та клієнтів інформацією про фінансові результати діяльності банку, відображення його стійкості до несприятливих змін фінансового ринку порівняно з іншими. 
 Ефективність банківського сектору багато в чому залежить від механізму рейтингового оцінювання діяльності банків. Даний механізм включає в себе суб’єкти, що здійснюють рейтингову оцінку діяльності, безпосередньо об’єкти аналізу, сукупність показників та основні етапи його проведення. Такий механізм повинен виконувати ряд завдань, які визначаються подальшим призначенням рейтингової оцінки. Також будь-яка методика рейтингового оцінювання має бути побудована за конкретними принципами, серед яких зокрема комплексність, обґрунтованість, коректність, узгодженість тощо. У посткризових умовах актуальності набуває проблема удосконалення самого механізму рейтингового оцінювання і оптимізації системи показників багатьох рейтингових методик, які були розроблені десятки років тому. 
 Слід відзначити що зарубіжні банківські установи вже протягом багатьох десятиліть використовують у своїй діяльності рейтингове оцінювання. Питання рейтингового оцінювання діяльності банків займає важливу позицію в розвинутих державах світу, оскільки основною метою присвоєння рейтингів є забезпечення відкритості та прозорості банківської системи.  Кожна країна реалізовує дане завдання по-різному, що пояснюється особливостями структури банківської сфери, проте в Україні здобутки зарубіжної практики у сфері рейтингування можуть бути впроваджені лише на рівні ідей, що пояснюється відмінностями у рівні розвитку економіки.


ЗМІСТ


1. Суть рейтингового оцінювання банків та його значення 
2. Механізм рейтингової оцінки діяльності банків
3. Зарубіжний досвід рейтингової оцінки банків
Висновки


  Тип роботи:   розділ диплома+література
  Кількість сторінок:   38
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   15 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Банківська справа | Добавив: great_scientist (17.05.2014)
Переглядів: 681 | Теги: (2013), діяльності, банків, оцінювання, рейтингового, ОСНОВИ, Теоретичні
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru