Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Банківська справа

Сучасний стан та рейтингове оцінювання діяльності ПАТ «НАДРА БАНК» (2013)

Сучасний стан та рейтингове оцінювання діяльності ПАТ «НАДРА БАНК» (2013)


 За результатами написання розділу звіту можна зробити наступні висновки. На сьогодні українські банки широко аналізуються рейтинговими агентствами на предмет надійності, фінансової стійкості, прозорості діяльності та корпоративної соціальної відповідальності. За останніми показниками лише половина українських банків мали кредитні рейтинги і в середньому на рівні uaBBB за національною рейтинговою шкалою. Вітчизняні рейтинги прозорості за останні роки показують низький рівень розкриття інформації банками України порівняно з міжнародною практикою  лише 56,6% станом на кінець 2012 р. Ступінь розкриття інформації та діяльності в сфері корпоративної соціальної відповідальності на веб-сайтах банків становить 20%, що свідчить про недостатність висвітлення проектів та ініціатив.  Рейтинги надійності банківських депозитів за посткризовий період дещо підвищилися. Відновлення довіри до банківської системи може засвідчити той факт, що протягом 2012 р. портфель вкладів населення збільшився приблизно на 20% порівняно з попереднім роком і становив 364 млрд. грн. Не можна однозначно стверджувати, що така ситуація негативно характеризує банківський сектор України: відсутність оцінок значно гірше відзначається на репутації установи на фінансовому ринку. 
 ПАТ «НАДРА БАНК» за основними фінансовими показниками входить до десятки найбільших банків України. Починаючи з 1999 р. і до 2008 р. ПАТ «НАДРА БАНК» отримував високі рейтингові оцінки від таких міжнародних агентств, як «Standard &Poor`s», «Moody`sInvestorsServiсe», «Fitch IBCA», «ThomsonFinancialBankWatch». Останніми роками банк не має кредитного рейтингу, що пов’язано із фінансовими труднощами. ПАТ «НАДРА  БАНК» як активний учасник міжбанківського ринку самостійно здійснює рейтингове оцінювання діяльності банків-контрагентів та проводить моніторинг їх фінансового стану.
Механізм рейтингового оцінювання діяльності банків-контрагентів ПАТ «НАДРА БАНК» передбачає декілька етапів, а саме: визначення списку банків-контрагентів, отримання фінансової та не фінансової інформації про банки, аналіз отриманих даних, визначення лімітів та моніторинг фінансового стану банків-партнерів. Процедура рейтингового оцінювання регламентується внутрішнім нормативним документом  «Правила встановлення лімітів та оцінки фінансового стану банків-контрагентів для здійснення міжбанківських операцій в ПАТ  «НАДРА БАНК», де наведено роз’яснення параметрів оцінки та організаційні аспекти. У процес рейтингового оцінювання банків-контрагентів та встановлення лімітів на міжбанківські операції задіяні: Департамент казначейства та фінансових інститутів, Департамент ризик-менеджменту (а саме Управління ринкових ризиків та ризику ліквідності), Кредитний комітет та інші підрозділи банку, які можуть здійснювати активні операції з банками-контрагентами.   Загалом механізм є достатньо ефективним, оскільки враховує не лише вимоги вітчизняного законодавства, а й міжнародний та власний досвід банку щодо аналізу фінансового стану банківських установ. 
 Недоліком діяльності ПАТ «НАДРА БАНК» у сфері рейтингування можна вважати той факт, що в установі відсутні внутрішні нормативні положення, на основі яких відбувалась би оцінка головного офісу, окремих філій та відділень. У зв’язку з цим виникає потреба розробки рейтингової методики для аналізу власних результатів діяльності банку, метою якої є забезпечення керівництва оперативною інформацією про положення банку на ринку банківських послуг відносно основних конкурентів. Також методики, що використовуються для рейтингової оцінки банків-контрагентів, враховують непублічні дані, що надсилаються безпосередньо банками-партнерами з метою встановлення лімітів на співпрацю. Таким чином,  ПАТ «НАДРА БАНК» не може використовувати дану методику для самостійного пошуку потенційних контрагентів на ринку, а отже виникає необхідність її адаптації.


ЗМІСТ


1. Аналіз стану рейтингового оцінювання діяльності банків в Україні
2. Механізм рейтингової оцінки діяльності  ПАТ «НАДРА БАНК»
3. Організаційне та нормативно-правове забезпечення рейтингової оцінки  ПАТ «НАДРА БАНК»
Висновки


  Тип роботи:   розділ диплома+література
  Кількість сторінок:   41
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   15 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Банківська справа | Добавив: great_scientist (17.05.2014)
Переглядів: 156 | Теги: (2013), ПАТ, діяльності, Сучасний, оцінювання, та, рейтингове, БАНК», стан, «НАДРА
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 576

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru