Головна » Навчальні матеріали » Звіти » Про проходження практики

щоденник з практики, календарний план, обочі записи під час практики 
Звіт про проходження виробничої переддипломної практики у відділі Держземагентства у Косівському районі (2013)

Звіт про проходження виробничої переддипломної практики у відділі Держземагентства у Косівському районі (2013)


 Раціональне  використання  земельних  ресурсів  є  споконвічна  проблема людства. Це  обумовлено тим, що людина має бажання отримати від землі побільше її благ  при незначних затратах праці. Століттями  людина брала від природи  частку  ресурсів, як позику, яка буде повернена  природі, якщо суспільство збагатіє. Але цього не сталося. 
Щоб запобігти цьому впроваджено низку законів і законодавчих актів для ведення державного земельного кадастру що направлене на поліпшення використання земель, їх охорону. Найбільш важливими з них вважаються  Закон України “Про земельну реформу”, Конституція України, Земельний  Кодекс України,  цими законодавчими актами започатковано і введено різні форми власності  на землю (державну, приватну, комунальну). Колишні колгоспники стали власниками землі, на якій вони працювали. 
 На практиці ж бачимо що земельні  ресурси  дуже  вразливі  при  їх  нераціональному  використанні. За попередні роки господарювання  земельні ресурси надто збідніли поживними речовинами, зросла площа еродованих земель, розораність земель сільськогосподарського призначення сягає   70-80 %, що не вкладається в рамки світового землеробства.  
 Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Стаття 182 Закону України визначає, що забезпечувати раціональне використання та охорону земель у сучасних умовах реформування відносин власності на землю і землекористування на ринкових засадах, а також створювати сприятливе природне середовище, поліпшувати природні ландшафти, покладено на землеустрій. Втручання ж людини у природні системи, що функціонують за принципами самовідтворення, як правило призводять до їх порушення. Проте природа і праця людини являють собою двоєдину основу існування суспільства і жодну з цих взаємопов'язаних сторін не можна замінити іншою. 
 Загальнодержавною Програмою  використання та охорони земель на 2005-2015 роки передбачено систему відповідних заходів, її впровадження на землях сільськогосподарського призначення  забезпечить еколого-економічний ефект для економіки  України у розмірі близько 70 млрд. грн. В результаті реалізації цієї  програми  буде забезпечено: 
- в економічній сфері – підвищення  ефективності оптимального  виробництва  завдяки  раціональному  використанню  природно- ресурсного  потенціалу та  інших ресурсів, стимулювання розвитку галузей  економіки країни;
- в екологічній сфері - забезпечення  техніко-екологічної безпеки життєдіяльності  людини  обґрунтування екологічно допустимих рівнів  і  режимів використання  земель; 
- у  соціальній  сфері -  створення та підтримання  повного  життєвого  середовища, забезпечення людей робочим місцем 
 У розв’язанні цих завдань  важливе значення  має землевпорядкування, особливо в  сільських  територіях. Організація використання землі - це діяльність направлена на утворення певної системи використання земель в народному господарстві, яка відповідає поставленим завданням  і  науковим  уявленням  про  раціональне землекористування. 
 Досягнення балансу інтересів суспільства і конкретного землекористувача дозволяє судити про раціональність використання відповідних земель у державі, про зрілість цієї держави, цивілізованість суспільних відносин.
 Отже, приватна власність на землю у будь-якій країні стимулює її економічне зростання завдяки ефективному використанню наявних земельних ресурсів.
 Проведення земельної реформи в країні свідчить, що вона потребує чіткої системи даних державного земельного кадастру. Реформування земельних відносин у напрямі роздержавлення і приватизації землі з метою підвищення ефективності її використання і охорони, супроводжується комплексом землевпорядних і земельно-кадастрових дій, як правового, так і організаційно-господарського характеру. Спираючись на правову – чинне земельне законодавство України у встановлені терміни проведена інвентаризація земель, виділені землі запасу і резервного фонду, здійснено встановлення меж сільських, селищних рад, межі сільських населених пунктів. Ведуться роботи з обліку якості земель населених пунктів з метою оподаткування громадян, підприємств, організацій тощо. Активно ведуться роботи по видачі власникам землі Державних актів на право приватної власності на землю, Державних актів на право власності власникам Сертифікатів на середню земельну частку (пай) і придбання землі шляхом укладення договорів купівлі-продажу.
 З переходом економіки України до ринкових відносин посилюється інтерес до забезпечення споживачів інформацією про грошову оцінку земель.    
 В Україні, де ринкові відносини в земельній сфері ще не набули розвинутого характеру, співіснують два напрямки оцінки земель: нормативна, яка базується в рамках ціноутворення та експертна оцінка, яка базується на ринкових принципах.
 Визначення реальної, справедливої вартості має важливе значення як для оподаткування та приватизації земельних ділянок, так і укладання майнових угод стосовно землі та права її оренди на вторинному ринку. Крім того, оцінка землі є обов'язковою складовою всіх інвестиційних процесів. Тому від стану земельно оціночної діяльності, рівня розвитку її теоретичної та методичної бази залежать темпи здійснення не тільки земельної, а й економічної реформи в цілому. Використання земельних ресурсів у даний час має більше соціально-економічне значення, ніж політичне. Особливо важливу роль відіграє реформування земельних та майнових відносин, насамперед щодо ефективного використання землі.
 Нормативна грошова оцінка проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року №213 "Про методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення і населених пунктів" і побудована на базі, відмінній від ринкової. 
 Згідно скерування   та   виданого відповідного    наказу Інституту управління природними ресурсами Вищого навчального закладу “Університет економіки та права “КРОК“, я був направлей  напереддипломну  практику в Відділ Держземагентства у Косівському районі   з 11.11.2013 по 06.12.2013 року. 
 Керівником практики від  вузу призначено старшого викладача кафедри  Тарасюка В. М.   Керівником практики від  кафедри землевпорядкування , кадастру та ГІСТ   мені  було призначено  Максименко Г. А. Керівником практики від виробництва  –  завідувач сектору державного земельного кадастру Сайнюк І. В.
 Під час проходження практики у Відділі  мені провели інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, ознайомили із положенням про Управління та обов’язками працівників. Також був ознайомлений з оформленням проектів землеустрою щодовідведення земельних ділянок , технічної документації щодо відновлення встановлення меж земельних ділянок в натурі на місцевості; веденням державного земельного кадастру по формах 6-зем, 2-зем.. 
 Вибравши тему для написання дипломної роботи , детальніше ознайомився  з характеристикою Косівського району, порядком ведення Дежавного земельного кадастру у відповідності до Закону України Про Державний земельний кадастр, матеріалами проведення нормативно-грошової оцінки  населених пунктів Косівського району. 


ЗМІСТ


Вступ
1. Інформація про Відділ. Відомість про Відділ та його організаційна структура
2.Характеристика Косівському району

2.1 Фізико-географічна та економічна характеристика Косівського району
3.Практична діяльність студента 
3.1 Опис і об'єм робіт виконані під час практики
3.2 Технологія виконаних робіт
Висновок 
Додатки


Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому більш детальну інформацію про роботу можна дізнатись у автора цієї роботи.

  Тип роботи:   звіт з практики
  Кількість сторінок:   18
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   15 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Про проходження практики | Добавив: great_scientist (07.04.2014)
Переглядів: 4894 | Теги: про, практики, районі, Звіт, виробничої, проходження, відділі, Держземагентства, Косівському, переддипломної
Форма входа
Що шукаємо?
Про проходження практики
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru