Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Банківська справа

Теоретичні основи оцінки фінансового стану бунку (2013)

Теоретичні основи оцінки фінансового стану бунку (2013)


 Дослідивши теоретичні засади оцінки фінансового стану банку, можна зробити наступні висновки. Враховуючи значну кількість підходів до трактування дефініції «фінансовий стан» вона є недостатньо визначено. Згідно з системним підходом, фінансовий стан банку являє собою систему, що складається з пов’язаних між собою елементів внутрішнього середовища, яка під впливом факторів зовнішнього середовища змінюється та характеризується системою показників капітальної стійкості, ефективності управління, ліквідності та платоспроможності, а також ділової активності, що повинні відповідати встановленим нормативним значенням та економічно обґрунтованим обмеженням. 
 До внутрішніх елементів належать фінанси, менеджмент, персонал та маркетинг, а зовнішні фактори залежно від характеру їх впливу було поділено на чотири групи, зокрема соціально-політичні, фінансові, кон’юнктурні та форс-мажорні. Динамічна взаємодія факторів зовнішнього середовища та елементів внутрішнього середовища визначає рівень фінансового стану банку, залежно від якого банки можна поділити на стійкі, проблемні та неплатоспроможні.
 У дослідженні розглянуто різні прийоми оцінки фінансового стану банку, такі як аналіз звітності банку (горизонтальний та вертикальний аналіз), математично-статистичні методи (дискримінантний аналіз, факторний аналіз, нелінійне оцінювання), рейтингова оцінка (бальні, номерні, індексні рейтинги), коефіцієнтний та інтегральний методи. Однак, забезпечити об’єктивність та достовірність оцінки можна лише використавши весь комплекс прийомів.
 Досягти функціонування оцінки фінансового стану банку можна лише при наявності достатнього організаційного та інформаційного забезпечення. Організаційне забезпечення дозволяє на основі принципів системності, науковості, періодичності, своєчасності, доречності, об’єктивності та достовірності, точності, ефективності та дотримання послідовних етапів алгоритму оцінки, виходячи з цілей зовнішніх та внутрішніх суб’єктів забезпечити координацію дій під час проведення оцінки фінансового стану банку.
 Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану банку являє собою систему внутрішньої та зовнішньої інформації, що знаходить своє відображення у первинних документах або у іншій формі, за рахунок чого забезпечується її передача між різними користувачами для вирішення завдань щодо оцінки фінансового стану. 
 Отже, ефективність оцінки фінансового стану банку, щодо виявлення недоліків у його діяльності буде досягнута тільки у випадку гармонійної взаємодії методики оцінки та елементів організаційного та інформаційного забезпечення.


ЗМІСТ


1. Сутність фінансового стану банку
2. Методичні основи оцінки фінансового стану банку
3. Організаційно-інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану банку
Висновки


Рисунки та таблиці:


Рисунок – Взаємозв’язок елементів внутрішнього середовища та факторів зовнішнього середовища в системі фінансового стану банку
Рисунок – Класифікація банків за рівнем фінансового стану
Рисунок – Основні прийоми оцінки фінансового стану банку
Таблиця – Характеристика основних принципів оцінки фінансового стану банку
Рисунок – Алгоритм проведення оцінки фінансового стану банку
Рисунок – Зовнішні суб’єкти оцінки фінансового стану банку


  Тип роботи:   розділ диплома+література
  Кількість сторінок:   28
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Банківська справа | Добавив: great_scientist (04.06.2014)
Переглядів: 135 | Теги: фінансовий стан банку, фінансовий стан, оцінка діяльності
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 940

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru