Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Економіка підприємств

Теоретико-практичні аспекти хеджування ризиків за допомогою похідних фінансових інструментів (2013)

Курсова робота: Теоретико-практичні аспекти хеджування ризиків  за допомогою похідних фінансових інструментів (2013)


 Глобалізація  фінансів  і  фінансового  ринку сприяла  структурним  змінам,  що виникли  в  національних  і  міжнародних фінансових  системах  протягом  останніх двох  десятиріч.  Як  наслідок, фінансовий  ринок  став  мінливішим  і  більш непередбачуваним (постійні коливання  курсів  валют,  котирувань  цінних  паперів  і процентних  ставок  за кредитами),  що  дало  поштовх  до  розвитку  складних фінансових інструментів,  зокрема  фінансових  деривативів.
 Загалом використання похідних фінансових інструментів (ПФІ) в операціях хеджування суттєво нівелює чи повністю ліквідує хеджовий ризик суб’єкта. Проте з урахуванням загальновідомого лінійного співвідношення між ризиком та прибутком це означає, що існує потенційна можливість втрати прибутку, яка зазвичай не дозволяє отримати вигоди від сприятливої ситуації на ринку.
 Відповідно зажди існує небезпека того, що економічний агент, що має право хеджувати свої ризики стане використовувати ПФІ не в якості інструментів мінімізації ризиків, а в якості інструментів спекуляції.
 Самі по собі ПФІ в їх спекулятивній функції виконують важливу роль підтримання ліквідності ринку, формуванню доходів фінансових посередників індустрії фінансових деривативів, подають сигнали щодо майбутнього руху індикаторів ринку, забезпечуючи виконання ПФІ їх інформаційної функції. Однак при неналежному спекулятивному використанні порушується баланс між операціями хеджування і спекулятивним операціями, які їх обслуговують, що загрожує стабільності фінансовій системі, з урахуванням обсягів ринків ПФІ в глобальному масштабі.
 У цьому контексті, а також зважаючи на незначний досвід України щодо використання економічними суб’єктами ПФІ актуальним є дійсне дослідженняхеджування як методу управління ризиками з огляду на вигоди, які він забезпечує.
 Необхідності використання інструментів хеджування для мінімізації фінансових ризиків було присвячено ряд наукових досліджень таких венних, як І.О. Макаренко, Г.І.Андрєєва, Н.О. Рязанова, Г. В. Супрович, Н.Г. Слав’янська, К.В. Бойко, І.О. ОстапенкоН.А. Брегін, І.Г. Брітченкота ін.
 Метою роботи є проаналізувати  проблеми  і  фактори,  що  гальмують застосуванняхеджуванняв  Україні та  розробити практичні рекомендації щодо забезпечення стійкого розвитку застосування похідних фінансових інструментів для мінімізації ризиків.Обрана  мета  дослідження  зумовила необхідність  постановки і  вирішення наступних завдань:
- проаналізувати сутність хеджування як методу мінімізації фінансових ризиків й теоретичні основи механізму його функціонування;
- дослідити  ефективні стратегії хеджування, а також їх можливу реалізацію для управління конкретним ризком;
- проаналізувати стан ринку фінансових деривативів України як основної складової ефективного процесу хеджування на фондовому ринку.
- узагальнити проблеми та потенційні механізми щодо підвищення дієвості застосування хеджування в Україні.
 Об’єктом роботи є процес управлінням фінансовими ризиками в валютно-фінансовому просторі України.
 Предметом дослідження є теоретико-практичні аспекти хеджування ризиків  за допомогою похідних фінансових інструментів.
 Інформаційною базою при написанні курсової роботи є аналітичні дані з офіційний сайту Національної комісії цінних паперів та фондового ринку за період 2007-2012рр, законодавчі акти, посібники та наукові видання, мережа Інтернет.


ЗМІСТ


ВСТУП
ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Теоретичні основи функціонування ринку цінних паперів
2. Аналіз діяльності ринку цінних паперів України
3. Державне регулювання ринку цінних паперів України
4. Стратегія розвитку ринку цінних паперів в Україні
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   49
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Економіка підприємств | Добавив: great_scientist (17.04.2014)
Переглядів: 421 | Теги: Теоретико-практичні, допомогою, (2013), хеджування, ІНСТРУМЕНТІВ, ризиків, фінансових, аспекти, ПОХІДНИХ, за
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 576

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru