Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Податкова система

Науково-теоретичні засади дослідження податкового боргу (2013)

Науково-теоретичні засади дослідження податкового боргу (2013)


 Відповідно до податкового законодавства кожен платник податків має обов’язок обчислювати та сплачувати встанoвлені для нього податки та інші податкові платежі в бюджет та державні цільові фонди, в порядку, строки та спосіб, що визначені у Податковому кодексі та законах з питань митної справи.
 Податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету, як обов’язковий платіж в порядку та строки визначені податковим законодавством.
 Обчислене податкове зобов’язання платники податків зазначають у податкові декларації, яку подають у встановлений період до податкових органів. Сплатити зазначену суму податкового зобов’язання платник повинен протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем  подання податкової звітності.
 Не вчасно сплачуючи податкові платежі до бюджету, платники таким чином, формують податкову заборгованість.
 Податкова заборгованість має значний вплив  на соціально-економічний розвиток, адже несвоєчасна і неповна сплата податків призводить до зростання коштів у тіньовому секторі економіки і відповідно до їх браку в бюджеті. Крім того несплата податків звужує можливості держави щодо використання їх як фінансових регуляторів.
 Згідно з Податковим кодексом України, податковий борг – це сума грошового зобов’язання платника податків (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), яку було узгоджено ним самостійно або в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
 Податковий борг складається з суми несплаченого грошового зобов’язання по податку чи збору платника, пені а також штрафних санкцій, якщо вони нараховані. В Україні податковий борг може перебувати у двох статусах, а саме у інертному та дієвому статусі. 
 Під час перебування податкового боргу платника податків у інертному статусі, податкові органи не застосовують жодних засобів стягнення. В цьому статусі відкривається у боржника «випадок, від якого ведеться облік», формується податкова вимога  та здійснюється  реєстрація податкової застави в державному реєстрі застав нерухомого майна.
 Інертний статус в свою чергу поділяється на два типи: до податкової вимоги та податкова вимога.
 Дієвий статус податкового боргу – це статус, який передбачає зменшення податкового боргу за рахунок дій, що здійснюються податковими органами.
 Дієвий статус поділяється на такі типи:
 - Активний
 - Пасивний
 - Банкрутство
 - Розстрочення ( відстрочення )
 - Безнадійний
 Як суспільне явище податковий борг має доволі складний характер. На виникнення податкового боргу впливають різні чинники а саме : високе податкове навантаження і його нерівномірний розподіл, недосконале адміністративно-правове регулювання відносин  між державою та платниками податків, непрозорість і не стабільність податкового законодавства, корупція в державних органах, несплата податкових платежів, що в свою чергу призводить до ухилення від оподаткування та тінізації значної частини прибутку платниками податків, і  в результаті до скорочення доходів бюджету України.
 Зазвичай підприємства не сплачують податкові зобов’язання через нестачу коштів. При цьому причина цілком може бути об’єктивною і ніяк не залежати від підприємця, наприклад форс-мажорні обставини. Зважаючи на такі обставини держава пропонує таким платникам інструменти, які дають змогу уникнути негативних наслідків через невчасне виконання  податкових зобов’язань. Цими інструментами є розстрочення та відстрочення.
 Розстрочення передбачає розподіл суми податкового боргу за умови взаємної згоди між платником і податковим органом на декілька термінів сплати, відстрочення – перенесення сплати платежу на більш пізній термін
 Податковий борг погашається платником податків.
 Для формування даних про податковий борг проводиться контроль за розрахунками платників  за належними платежами  до бюджету, контролюючі органи ведуть облік платежів за доходами а також здійснюють облік податкових боргів. Облік податкових боргів здійснюється за допомогою програми АС "" Облік боржників та заходів стягнення" на основі картки боржника, яка відкривається автоматично, якщо у платника податків виникає заборгованість.


ЗМІСТ


1.1 Суть та причини виникнення податкового боргу
1.2 Структура податкової заборгованості платників податків перед бюджетом
1.3Порядок виконання платниками податків податкових зобов’язань та механізм виникнення податкового боргу
Висновки до розділу

Рис. 1.1 Типологія податкового боргу платників податків*
Рис. 1.2 Порядок прийняття рішення щодо розстрочення ( відстрочення) податкової заборгованості
Таблиця 1.1 Базові звітні (податкові) періоди та строки подачі податкової звітності[
Таблиця 1.2 Терміни виконання податкового зобов’язання платником податку


  Тип роботи:   розділ диплому+література
  Кількість сторінок:   43
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   20 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Податкова система | Добавив: great_scientist (20.05.2014)
Переглядів: 664 | Теги: податковий борг, Податки, податкові зобов'язання, податкова заборгованість, платники податків
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru