Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Податкова система

Напрямки вдосконалення та шляхи вирішення основних проблем у сфері погашення податкового боргу (2013)

Напрямки вдосконалення та шляхи вирішення основних проблем у сфері погашення податкового боргу (2013)


 В Україні рівень добровільної сплати платниками своїх податкових зобов’язань платниками є досить низьким, і забезпечення надходжень до бюджету здійснюється за рахунок заходів податкових органів щодо примусового стягнення своєчасно не сплачених податкових платежів.
 На сьогоднішній день податкова система України за своєю структурою наближена до податкових систем європейських країни, з розвинутою ринковою економікою. Нормативно-правове забезпечення реалізації податкової політики розроблене на основі європейського податкового законодавства. Оскільки Україна підтримує стосунки у сфері оподаткування з іншими державами, пріоритетним завданням є наближення законодавства України у сфері адміністрування податків до законодавства інших країн.
 Для того щоб зменшити рівень податкової заборгованості в Україні, державні органи  повинні вжити заходи, щодо мінімізації основних причин виникнення податкового боргу. До таких заходів слід віднести :
 - удосконалити процедуру адміністрування податків, особливо тих, що займають найбільшу частку податкового боргу України;
 - забезпечити виконання платниками податків своїх податкових зобов’язань шляхом введення спрощених форм податкової звітності, впровадження електронного документообігу та звітності для всіх платників податків; 
 - запровадити нові інформаційні системи та мережі, які підвищать ефективність роботи податкових органів .
 - зменшитирівень податкового навантаження;
 - удосконалити боротьбу з ухиленням від сплати податків.
 - розробити нові методи обліку доходів та витрат платника податків; встановити  обов’язку для платників податку, щодо використання контрольно-касових апаратів або терміналів безготівкових розрахунків для всіх суб’єктів оптово-роздрібної торгівлі, побутових послуг тощо
 - удосконалити взаємодію ДПС та інших правоохоронних органів.
 Якшо порівнювати податкову політику України з іншими країнами слід відмітити, що Україні є що удосконалювати, тобото є над чим працювати.
 У більшості зарубіжних країн облік платників податків здійснюється за принципом загальності. Тобто платники податків  перебувають на обліку в податковій службі  а не в окремому органі податкової служби виконавчого рівня . Такий підхід є досить ефективний, як для органів податкової служби, так і для платників. Платники податків мають можливість подавати податкову звітність, отримувати необхідну інформацію, консультації, подавати  заяви, отримувати документи  в  податковому органі різного виконавчого рівня.  Запровадження такого обліку платників в Україні може призвести до позитивних зрушень.   Також, ще одним із позитивних аспектів оподаткування зарубіжних країн які необхідно ввести в Україні, є визначення ризикових платників податків. Наприклад, в Ірландії податкові органи вибірково відвідують платників які взяті на облік та результати відвідування порівнюють з інформацією яку платник надав податковим органам під час реєстрації, а податківці Литви та Великої Британії мають право отримувати додаткову інформацію від платника, якщо у них виникають сумніви щодо інформації в реєстраційній  заяві. У Швеції - використовується інформація, отримана від третіх осіб.
 Як зазначалось вище, Україні необхідно удосконалювати процедуру подання податкової звітності. У Бельгії  запроваджено систему Tax-on-web, яка дає можливість подавати звітність прямо з підприємства до податкових органів.
 У таких Європейських країнах, якШвеція, Данія, Велика Британія, Росія запроваджена система сплати податків «Єдиний рахунок», використовуючи цю систему, платники податків мають можливість сплачувати свої податкові зобов’язання за всіма податками та зборами одним платежем, на один рахунок.
 В Україні впровадження системи сплати - Єдиний рахунок, тільки планується органами ДПС.
 Ефективним для України було б, скорочення форм подання податкової звітності. Наприклад у таких країнах, як Нідерланди та Бельгія платники подають декларацію з ПДВ, яка складається з однієї сторінки, що є досить зручним. 


ЗМІСТ


3.1 Шляхи усунення основних проблем адміністрування податкового боргу
3.2 Досвід зарубіжних країн в сфері управління податковим боргом та можливості його застосування в Україні
Висновки до розділу

Таблиця 3.1 Податкове навантаження в Україні та країнах світу


  Тип роботи:   розділ диплому+література
  Кількість сторінок:   30
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   35 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Податкова система | Добавив: great_scientist (20.05.2014)
Переглядів: 945 | Теги: управління боргом, податковий борг, адміністрування податкового боргу, управління податковим боргом
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru