Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Гроші та кредит

Організація та методика аналізу ймовірності банкрутства підприємства (2014)

Курсова робота: Організація та методика аналізу ймовірності банкрутства підприємства ПП „Хімтехсервіс” (2014)


 Перехід до ринкових умов господарювання виявився незадовільним для вітчизняних підприємств. Поставлені в умови конкурентної боротьби, що поєднується з падінням платоспроможного попиту, недостатньою розвиненістю фінансово-кредитної системи, нераціональною структурою державної економіки, політичною і економічною нестабільністю, більшість з них не тільки знизили обсяги виробництва, але і перейшли в розряд збиткових.  Кількість таких підприємств в економіці України неухильно зростає. Причому тенденції банкрутства поширюються не лише на окремих суб’єктів господарювання, а й на цілі галузі економіки.
 Актуальність і підвищену значимість проблеми адекватної оцінки глибини кризової ситуації і своєчасного прогнозування банкрутства обумовлює важкий фінансовий стан багатьох суб'єктів господарювання. Дуже важливим є також  розробка і впровадження аналітичних систем антикризового управління з метою відновлення життєздатності підприємств чи  попередження запобігання їхньої ліквідації.
 Не можна залишити поза увагою той факт, що і  на сьогоднішній день найактуальнішою  проблемою в економіці є банкрутство суб'єктів господарювання. Це пов'язано з фінансовою кризою, яка вразила економіку, насамперед її промисловий сектор. Вона супроводжується спадом виробництва в більшості галузей вітчизняної економіки, нестабільною фінансовою ситуацією на підприємствах та значним збільшенням числа збиткових підприємств, що в свою чергу призводить до заборгованості виплати заробітної плати, відсутності самофінансування програм розвитку суб'єктів господарювання, зниження надходжень до державного бюджету.
 Саме тому гостро по¬стала проблема банкрутства суб'єктів господарювання, виникла необхідність його регулювання на державному рівні, потреба у розробленні системи аналізу та діагностики й запобігання банкрутству, а також стратегій виходу з кризових ситуацій на самих підприємствах. Виконання зазначених завдань пов'язане насамперед із розумін¬ням сутності банкрутства як невід'ємного елемента ринкової економіки, який дає змогу перерозподілити обмежені ресурси й ефективніше їх використовувати, є засобом захисту майнових прав власників. До  того ж вжиття заходів із збереження життєздатних підприємств як одиниць економічного потенціалу країни має стати пріоритетним напрямком державної політики. Таким чином, дослідження функціонування механізму банкрутства у  вітчизняній економіці та пошук шляхів його вдосконалення надзвичайно актуальні.
 Мета курсової роботи полягає в аналізі причин  банкрутства підприємств, що сприятиме адаптації українських підприємств до ринкових умов господарювання, а також попередження й уникнення банкрутства та кризових явищ і недопущення підприємств до функціонування в сфері тіньової економіки на основі ефективного управління його майновим та фінансовим потенціалом.
 Основними завданнями курсової роботи є:  діагностика банкрутства;  виявлення факторів, що впливають на кризовий розвиток;  розробка плану подолання кризового стану підприємства.
 Об’єктом дослідження є фінансово-господарська діяльність приватного підприємства „Хімтехсервіс”, яке займається оптовою та роздрібною торгівлею.
 Предметом  дослідження є методика аналізу та діагностики ризику банкрутства в системі управління підприємством на основі аналізу фінансово-господарських процесів та фінансових результатів діяльності підприємства.


ЗМІСТ


ВCТУП
РОЗДІЛ 1. ОРГАНІЗАЦІЯ АНАЛІЗУ ЙМОВІРНОСТІ БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА
1.1 Сутністьбанкрутства та аналітичні процедури його діагностики
1.2 Організаційно-економічна характеристика ПП „Хімтехсервіс”
1.3 Організаційно-інформаційна модель аналізу ймовірності банкрутства підприємста
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИКА АНАЛІЗУ ЙМОВІРНОСТІ БАНКРУТСТВА ПІДПРИЄМСТВА
2.1 Особливості методики аналізу та діагностики ризику банкрутства суб’єктів господарювання
2.2 Методика аналізу ймовірного  банкрутства на матеріалах ПП „Хімтехсервіс”
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   45
  Рік захисту:   2014
  Ціна роботи:   30 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Гроші та кредит | Добавив: great_scientist (24.04.2014)
Переглядів: 174 | Теги: Організація аналізу банкрутства, банкрутство, банкрутство підприємства
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 938

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru