Головна » Навчальні матеріали » Звіти » Про проходження практики

щоденник з практики, календарний план, обочі записи під час практики 
Звіт про проходження виробничої практики на прикладі управління соціального захисту населення Рожищенської РДА (2015)

Звіт про проходження виробничої практики на прикладі управління соціального захисту населення Рожищенської РДА (2015) 


В умовах тих змін, які проходять у нашому суспільстві, все більшого значення набувають проблеми соціальної роботи. У нашій державі ними займаються фахівці різних спеціальностей: педагоги, лікарі, працівники правоохоронних органів, військові тощо, а безпосередньо доглядають і піклуються про самотніх, обездолених, малозабезпечених часто ті, хто не має будь-якої професійної підготовки. Потреба ж в кваліфікованих спеціалістах соціальної роботи велика, оскільки в умовах соціальної та економічної кризи зростає кількість людей, що потребують захисту і допомоги.
Українське суспільство переживає скрутні часи. Масове зубожіння населення, розшарування на багатих і бідних, зростання армії безробітних, ріст злочинності ( і, як наслідок, почуття незахищеності громадян ), наркоманія, незабезпечена старість, загрозливе становище у таких галузях соціальної сфери, як освіта, охорона здоров`я та культура – перелік цих негативних явищ, породжених кризою, може бути продовжений.
Зазначені проблеми лягли важким тягарем на плечі багатьох громадян нашої держави. Ось чому зараз у нашому суспільстві значно зростає потреба у соціальному захисті та послугах, які б допомогли людям пережити та подолати труднощі, що постають перед ними.
Соціальний захист населення є ознакою будь-якої сучасної розвиненої країни світу. Дотримання загальновизнаних прав і свобод вимагає від держави, яку суспільство уповноважило діяти в інтересах своїх громадян, піклуватися про людей,та їх життя. 
В Україні через певну соціально-економічну кризу, що триває й досі, значною за кількістю є категорія громадян, що потребує соціального захисту. Бідність, за оцінками різних експертів, сягає сьогодні близько 90% від загального населення держави. Зрозуміло, що в даному випадку надати соціальні послуги та здійснити їх соціальних захист, є дуже важкою справою. На допомогу працівникам соціальної сфери сьогодні приходять технології, які розробляються спеціально для соціальних служб з метою покращення ефективності та якості їх роботи. Розгляд та вивчення методів та способів надання соціальних послуг сучасними соціальними службами сприяє глибокому засвоєнню змісту їх діяльності та створює умови для подальшого вдосконалення та покращення всієї системи соціальної роботи та соціального захисту.
Основними напрямами такої роботи є соціальна допомога сім`ям, дітям, жінкам, окремим категоріям людей (наприклад, тим, хто звільнився з місць ув`язнень), підтримка молоді, престарілих, інвалідів, хворих (у тому числі і наркозалежних, осіб з вадами розвитку та психічними відхиленнями), а також консультування, охорона здоров`я, психотерапевтична допомога; робота в навчальних закладах та на виробництві, з окремими громадянами та цілими групами, громадами тощо. І, звичайно ж, для того, щоб така діяльність була ефективною, приносила реальні позитивні результати, її виконавці повинні бути фахівцями з високим рівнем компетентності у широкому колі значних проблем, мати глибокі знання з багатьох галузей суспільних наук, а також володіти певними практичними навичками спілкування, посередництва, представництва.
Потреба в соціальній роботі збільшується саме під час соціальних та економічних криз, бо в таких умовах з`являється чимало людей, котрі не можуть обійтися без захисту й допомоги зі сторони інших членів суспільства. Безперечно, Україні, з її складною демографічною та медико-соціальною ситуацією теж необхідне щось на зразок соціальної роботи, щоб пом`як шити труднощі, які постали перед народом через значні зміни соціальної, політичної та економічної сфер.
Соціальна робота – це своєрідна взаємодія між об`єктом і суб`єктом, результатом якої є допомога людям у вирішенні проблем [10].
Під об`єктом розуміємо всіх тих, хто потребує допомоги незалежно від її характеру та специфіки. Всі, хто надає таку допомогу, належать до суб`єктів соціальної роботи[9].
Суб`єктами соціальних груп є [10]:
-держава, як головний суб`єкт;
-інститути держави, які реалізують соціальну політику (Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство освіти та науки, міністерство охорони здоров`я, державний комітет у справах сім`ї та молоді, пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд зайнятості);
-органи місцевого самоврядування і відповідні установи (відділ у справах сім`ї та молоді);
-церква, недержавні організації, благодійні фонди, приватні особи;
«Соціальна робота» - прийнятий у всьому світі вислів, що означає вияв гуманного ставлення людини до людини. Воно виникло ще в біблійні часи як благодійність, релігійний обов`язок віруючого надавати послуги нужденним. Сьогодні ця робота визнана і всьому світі як професія, що потребує спеціальної підготовки [11].
Нова спеціальність має перспективи в нашій державі. Хоча заради справедливості варто згадати, що ніде в світі соціальну роботу не вважають синекурою. Це складна, відповідальна, як правило, низькооплачувана діяльність. Проте без неї важко досягти суспільного спокою. Як зазначає британський вчений У. Лоренц, соціальна робота й система соціального забезпечення служать інструментом інтеграції національної держави. Тому новий фах є вкрай потрібним для України – якщо ми справді хочемо досягти соціальної стабільності в суспільстві.


ЗМІСТ


Вступ
Розділ І. Характеристика Управління соціального захисту Рожищенської РДА
1.1.Положення про управління соціально захисту
1.2.Проблематика фінансового забеспечення соціального захисту населення
1.3.Структура управління
1.4.Положення про відділ бухгалтерського обліку та звітності
Розділ ІІ. Аналіз діяльності установи
2.1.Характеристика роботи органів праці та соціального захисту населення з реалізації основних пріоритетів діяльності 
2.2.Загальна характеристика бюджету управління соціального захисту Рожищенської РДА,та її бюджетна програма
2.3 Перспективи удосконалдення системи соціального захисту Рожищенської РДА
Висновки
Список використаних джерел


  Тип роботи:   звіт з практики
  Кількість сторінок:   51
  Рік захисту:   2015
  Ціна роботи:   50 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Про проходження практики | Добавив: great_scientist (11.09.2016)
Переглядів: 5183 | Теги: управління соціального захисту, практика в управлінні, звіт управління
Форма входа
Що шукаємо?
Про проходження практики
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 709

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru