Головна » Навчальні матеріали » Звіти » Про проходження практики

щоденник з практики, календарний план, обочі записи під час практики 
Звіт про проходження практики на прикладі фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України (2017)

Звіт про проходження практики на прикладі фізико-технологічного інституту металів і сплавів НАН України (2017) (Вплив внутрішньо формового модифікування та складу магнієвих лігатур на структуроутворення і механічні властивості високоміцного чавуну)


 У сучасному машинобудуванні зростає потреба в виливках з високоміцного чавуну підвищеної якості, що зумовлює необхідність вдосконалення традиційних технологій, заснованих на методах ковшового модифікування розплаву. Прогресивним напрямом розвитку технологій високоміцного чавуну є підвищення ефективності модифікування шляхом застосування пізнього внутрішньоформового модифікування в проточних реакторах, розташованих в ливниковій системі. У порівнянні з ковшовим, модифікування в ливарних формах характеризується більш високою екологічністю, технологічністю і економічністю 
 Модифікування грає основну роль в отриманні високоміцного чавуну, внаслідок чого змінюється хімічний склад, структура, фізико-хімічні властивості чавуну та створюються умови для формування в структурі кулястого графіту. Найбільш ефективними, екологічними та економічними вважаються пізні методи модифікування, за яких зменшується до мінімуму час від модифікування до кристалізації розплаву і збільшується рівень модифікуючої дії. В порівнянні з ковшовим внутрішньоформове модифікування забезпечує більш оптимальне структуроутворення високоміцного чавуну і дозволяє виготовляти виливки з тонкими стінками без високотемпературного графітизуючого відпалу. 
 Зближення в часі процесів модифікування і кристалізації стимулює інокуляцію (збільшення числа центрів кристалізації), забезпечує більш високий рівень сфероїдизації графітових включень і ефективно запобігає утворенню відбілу в структурі тонкостінних виливків. При такому ході кристалізації у виливках формується дрібнокристалічна структура з підвищеною кількістю фериту в металевій основі, що забезпечує отримання оптимальних технологічних і механічних властивостей високоміцного чавуну в литому стані без проведення термічної обробки (графітизуючого відпалу) [4, 11].
 Формування фазово-структурного складу високоміцного чавуну, значною мірою, визначається швидкістю охолодження виливків. З підвищенням швидкості охолодження збільшується схильність високоміцного чавуну до утворення при кристалізації небажаної цементитной фази.  Тому поряд з високим ступенем сфероїдизації графітних включень найважливішим показником рівня технологій і якості виробленого високоміцного чавуну є відсутність структурно-вільного цементиту в литій структурі. Для багатьох підприємств проблематичним є отримання без відбілу виливків з високоміцного чавуну з товщиною стінки 6...10 мм. Прогрес машинобудування висуває вимогу розширення застосування тонкостінних виливків з високоміцного чавуну, які можуть успішно конкурувати з виливками з алюмінієвих сплавів.
 Тому актуальним є підвищення ефективності методів управління кристалізаційним процесом і фазовими перетвореннями для поліпшення структури і підвищення властивостей литих виробів з високоміцного чавуну.


ЗМІСТ


ЗМІСТ
ВСТУП
1 СТАН ПИТАННЯ І ПОСТАНОВКА ЗАВДАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ
1.1Поняття високоміцного чавуну з кулястим графітом
1.2 Механізм кристалізації високоміцного чавуну
1.3 Методи отримання високоміцного чавуну
2 МЕТОДИКА ЕКСПЕРИМЕНТУ
 2.1  Методика проведення дослідів
3 ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА
3.1 Дослідження структури та властивостей високоміцного чавуну при ковшовому та внутрішньоформовому модифікуванні
3.2 Дослідження процесу внутрішньформового модифікування магнієвою лігатурою ФСМг-7
4 ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА
5 ВИСНОВКИ
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ


  Тип роботи:   звіт з практики
  Кількість сторінок:   35
  Рік захисту:   2017
  Ціна роботи:  40 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Про проходження практики | Добавив: great_scientist (06.03.2017)
Переглядів: 300 | Теги: властивості металів, інститут металів, чавун, метал
Форма входа
Що шукаємо?
Про проходження практики
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 592

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru