Головна » Навчальні матеріали » Задачі

Задачі з ФРЗЕД

Задача №1
Країна-імпортер обкладає податком велосипеди, вартість яких складає 200 дол.США і обкладає їх адвалорним митом в 10% і окремо 5% адвалорним митом на комплектуючі до велосипедів.
Розрахувати ефективний рівень митного захисту, якщо вартість імпортних компонентів у вартості кінцевої продукції дорівнює 140 дол.США.

Задача №2
Нехай Бразилія і Мексика - країни, що імпортують автомобілі, мають намір розвивати на своїх територіях вітчизняну автомобілебудівну промисловість. При цьому Бразилія вводить 25%-не імпортне мито на готові автомобілі (аналогічні вітчизняним за класом, якістю, і ціною) і не застосовує мита на імпортні комплектувальні (аналогічні вітчизняним). Натомість Мексика вводить 10%-не імпортне мито на вузли і механізми, які використовуються для збору автомобілів, і не застосовує митний тариф на імпорт готових автомобілів.
1. Визначте фактичний рівень митного захисту готової продукції (ефективну ставку тарифу) у Бразилії і Мексиці, якщо світова ціна даного автомобіля складає 9 тис. дол. США, а ціна комплекту вузлів і деталей до нього на світовому ринку - 7 тис. дол. США;
2. Яка з двох країн стимулює розвиток автоскладального виробництва, а яка підтримує вітчизняних виробників вузлів і деталей до автомобілів?
Відповіді обґрунтуйте.

Задача №3
Ставка українського імпортного тарифу на закордонний одяг становить 10 %, а на тканини — 1 %. Вартість тканин становить 15 % вартості одягу. Розрахуйте ефективний рівень тарифу:
а) за умов, вказаних вище;
б) якщо імпортне мито на готовий одяг зросте до 30%;
в) якщо мито на тканини збільшиться до 10 %;
г) якщо мито на одяг зменшиться до 5 %;
д) якщо мито на тканини зменшиться до 0,3 %.
Які висновки можна зробити на основі цих розрахунків?

Задача №4
Вac попросили розрахувати ефект впливу на добробут імпортних мит на цукор у США. Найбільш трудомістку частину роботи вже зроблено: відомо, скільки цукру було б вироблено, спожито та придбано за кордоном у разі відсутності тарифу. Таким чином, вам відома така інформація.
Розрахуйте такі величини та зобразіть графічно:
а) виграш американських споживачів від скасування імпортного мита;
б) втрати американських виробників від скасування імпортного мита;
в) втрати державної скарбниці від скорочення митних платежів;
г) чистий ефект від скасування імпортних мит на цукор для національного добробуту США.

Задача №4
Світова ціна на цукор з Куби до Німеччини становить 300 дол. США за 1 т. Мито на імпорт цукру у Німеччину - 30 %. Якби імпорт цукру не обкладався ввідним митом, його річне виробництво у Німеччині становило б 3 млн т, споживання - 4 млн. т, імпорт - 1 млн. т. Після обкладання імпорту митом внутрішнє виробництво цукру збільшилося до 3,4 млн. т, споживання скоротилося до 3,7 млн. т, імпорт скоротився до 0,3 млн. т. Розрахуйте і зобразіть графічно:
а) виграш німецьких споживачів загалом, якби мито було скасовано;
б) втрати німецьких виробників цукру від скасування імпортного мита;
в) втрати бюджету від скасування імпортного мита;
г) чистий приріст споживання в результаті скасування імпортного мита.

Задача №5
Світова ціна на канадську пшеницю становить 240 дол. США за 1 т. Уряд України, розглядає питання про введення специфічного імпортного тарифу 40 дол. США за 1 т для поповнення державного бюджету. Внутрішнє річне виробництво пшениці становить 200 млн. т, споживання - 280 млн. т, імпорт - 80 млн. т. За оцінками, скорочення українського попиту на пшеницю призведе до падіння світової ціни на неї на 10 дол. США за 1 т, її внутрішнє споживання становитиме 220 млн. т, споживання скоротиться до 240 млн., а імпорт - до 20 млн. т. Розрахуйте та зобразіть графічно:
а) розмір доходів бюджету від введення імпортного тарифу;
б) дохід, який отримує Україна в результаті поліпшення умов торгівлі;
в) втрати від меншої ефективності внутрішнього виробництва і від скорочення внутрішнього споживання пшениці;
г) зростання доходів місцевих виробників;
д) вплив введення тарифу на економічний стан країни в цілому.
За вищезазначених умов оцініть можливі параметри і розмір оптимального імпортного тарифу для України.

Завдання та ситуаційні вправи
Задача 1.
Урядом країни намічено розширення обсягів виробництва у галузі машинобудування з 200 до 320 тис. виробів на рік. Заплановано надання субсидії у розмірі 65 грн на одиницю продукції. Відтворіть ситуацію графічно. Розрахуйте втрати державного бюджету на надання субсидії, виграш вітчизняних товаровиробників, витрати на розширення виробництва. Які зміни викличе надання субсидії у довгостроковому періоді?

Задача 2.
Припустимо, що країна Л експортує в країну Б автомобілі і надає своїм виробникам експортні субсидії. Країна Б приймає у відповідь заходи і вводить компенсаційне імпортне мито, яке повністю нейтралізує дію субсидії, так що обсяг торгівлі автомобілями і їх ціна залишаються незмінними. Чи відбуваються в цьому випадку будь-які зміни в добробуті країн А і Б?

Задача 3.
Урядом країни намічено розширення обсягів виробництва у галузі машинобудування з 200 до 320 тис. виробів на рік. Заплановано надання субсидії у розмірі 65 грн. на одиницю продукції. Відтворіть ситуацію графічно. Розрахуйте витрати державного бюджету на надання субсидії, виграш вітчизняних товаровиробників, витрати на розширення виробництва.

Задача 4.
Україна виготовляє 70, споживає 20 та експортує 50 легких спортивних літаків на рік за ціною 6000 дол. за літак. Уряд, вважаючи літакобудування перспективною галуззю, надає виробникам субсидію у розмірі 15% вартості літака, в результаті чого внутрішня ціна літака збільшилася до 6450 дол., а його ціна на внутрішньому ринку зменшилася до 5550 дол.
A) чому внутрішня ціна за літак збільшилася менше, ніж розмір субсидії?
Б) як введення субсидії відобразилася на обсягах внутрішнього виробництва та експорту літаків?
B) як вплинуло введення субсидії на споживачів та доходи бюджету?
Г) який вплив здійснило введення субсидії на умови торгівлі України?

Задача 5.
Міністр фінансів деякої держави збирається стимулювати вітчизняне виробництво готового одягу. У країні є слабка швейна промисловість, проте без допомоги держави лише незначна кількість виробників зможуть вижити у боротьбі з іноземними конкурентами. Міністр фінансів стверджує, що допомога цій галузі створила б нові робочі місця та навчання в ній робітників сприяло б зростанню кваліфікації зайнятих в інших галузях. Він закликає до введення 10-відсоткового тарифу для досяг­нення цієї мети. На тому ж засіданні кабінету міністрів Міністр промисловості пропонує замість цього 10-відсоткову субсидію місцевим виробникам, стверджуючи, що того ж результату можна досягти з меншими соціальними затратами. Покажіть графічно:
а)   вплив тарифу на внутрішнє споживання та виробництво;
б)   сприятливі непрямі впливи тарифу, які описані міністром праці;
в)   чисту вигоду або втрату для нації в цілому;
г)   те саме у разі виробничих субсидій.
Визначте різні наслідки цих альтернативних заходів для державного бізнесу.

Ситуаційна вправа 1.
Держави для підтримки національних виробників часто використовують субсидії окремим галузям. Чи має значення для добробуту країни, що саме субсидується: продажі на внутрішньому ринку, експортні продажі або і те і інше разом?

Ситуаційна вправа 2.
Для виплати субсидій держава повинна знайти додаткові фінансові ресурси. Припустимо, що вона не хоче підвищувати податки. Чи може цс допомогти пояснити, чому держава вважатиме за краще субсидувати експорт, а не внутрішні продажі

скачать Задачі з ФРЗЕД скачать Задачі з ФРЗЕД

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Задачі | Добавив: great_scientist (10.04.2013)
Переглядів: 7993 | Теги: аіа
Форма входа
Що шукаємо?
Журнали
Курсові роботи
Дипломні роботи
Підручники
Звіти
Шпаргалки
Реферати
ІНДЗ (КПІЗи)
Лекції
Задачі
Інше
Дисертації
Лабораторні роботи
Презентації
Задачі
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru