Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Право

Кримінальна відповідальність за знищення, підробку або заміну номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу (2015)

Курсова робота: Кримінальна відповідальність за знищення, підробку або заміну номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу (2015)


Актуальність теми. Автомобілізація є  значним завоюванням науково-технічного прогресу, закономірним досягненням цивілізації, без якого неможливо уявити життя європейського соціуму. В Україні, як і в усьому світі, кількість автотранспортних засобів неухильно зростає з кожним роком. Останнім часом як в Україні, так і в зарубіжних країнах з-поміж так званих «організованих автомобільних злочинів» виокремлюють злочини, пов’язані із знищенням, підробкою або заміною номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. Такий різновид кримінального бізнесу завдяки своїй прибутковості вважається надзвичайно привабливим для злочинців. 
Діють підпільні майстерні, що здійснюють підготовку цих автомобілів до повторної реалізації, здобутих як злочинним,так і незлочинним шляхом. А також злочинні групи контролюють такі ринки, на яких продається автотранспорт з підробленими або зміненими номерами вузлів та агрегатів. Тому, відсутність комплексного теоретико-методологічного дослідження діяльності співробітників ОВС щодо профілактики, попередження та розслідування злочинів, пов’язаних із знищенням, підробкою або заміною номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу та погіршенням криміногенної обстановки, яка виникла у зв’язку зі змінами в законодавстві, підтверджують актуальність і своєчасність дослідження складу знищення, підробки або заміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. 
Дослідженню проблем вказаної проблеми займалися такі наукові діячі як: Ю.В. Бауліна, В.I. Борисова, Л.О. Букалерова, М.П. Бікмурзіна, О.М. Брисковська, В.В. Віскунов, А.А. Вознюк, С.Б. Гавриша, О.О. Дудоров, М.Й. Коржанський, А.В. Лесниха, В.А. Мисливий, М.I. Мельник, В.О. Навроцький, М.I. Хавронюк, С.С. Чернявський, С.С. Яценко та інші. 
Водночас більшість учених, які досліджували дану проблему, головну увагу зосереджували на кримінально-правовій та криміналістичній характеристиці цих злочинів, а також особливостях їх розслідування та попередження. Однак проблеми класифікації злочинів, пов’язаних із знищенням, підробкою або зміною номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу ще не знайшли свого розв’язання на рівні грунтовного комплексного дослідження. Саме тому аналіз цих питань становить теоретичний і практичний інтерес, а дослідження є  актуальними.
Мета роботи – характеристика кримінальної відповідальності за знищення, підробку або заміну номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, передбаченої ст. 290 КК України. Виходячи з мети завданнями дослідження будуть:
– дослідити об’єктивні та суб’єктивні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 290 Кримінального кодексу України; 
– з’ясувати співвідношення складу злочину, передбаченого ст. 290 Кримінального кодексу України;
– розкрити особливості та проблемні питання відповідальності за злочин,  передбачений ст.290  КК України.
Об’єкт дослідження – суспільні відносини, порядок яких порушується знищенням, підробкою або заміною номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. 
Предмет дослідження – кримінальна відповідальність за знищення, підробку або заміну номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу. 
Методи дослідження. У процесі дослідження застосувалися загальнонаукові методи та спеціальні методи і порівняльно-правовий аналіз, аналіз документів та ін.
Структура роботи. Виходячи з мети та завдань дослідження, структура роботи є такою: робота складається зі вступу, 4-х розділів, висновків, списку використаних джерел.


ЗМІСТ


ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ОБ’ЄКТИВНІ ТА СУБ’ЄКТИВНІ ОЗНАКИ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО ст. 290 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
1.1. Об’єкт складу знищення, підробки або заміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу
1.2. Об’єктивна та суб’єктивна сторона складу знищення, підробки або заміни номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу
РОЗДІЛ 2. СПІВВІДНОШЕННЯ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО ст. 290 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
РОЗДІЛ 3. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНИЩЕННЯ, ПІДРОБКУ АБО ЗАМІНУ НОМЕРІВ, ВУЗЛІВ ТА АГРЕГАТІВ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ (СТ. 290 КК УКРАЇНИ)
РОЗДІЛ 4. ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОЗНАК СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 290 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

ЗАДАЧІ 
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   36
  Рік захисту:   2015
  Ціна роботи:   40 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Право | Добавив: great_scientist (16.02.2016)
Переглядів: 452 | Теги: підробка, злочин, Кримінальна відповідальність
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 577

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru