Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Податкова система

Теорія та практика антиінфляційної політики (2012)

Курсова робота: Теорія та практика антиінфляційної політики (2012)


 Актуальність теми дослідження. Інфляція являє собою складне багатоаспектне явище соціально-економічного характеру, властиве в тому або іншому ступені всім країнам: розвиненим, тим, що розвиваються й, звичайно, країнам з перехідною економікою.  Серйозною проблемою інфляція залишається для України. Без зниження рівня інфляції неможливо досягти економічного процвітання країни, оскільки інфляція стримує розвиток і банківської системи, і фінансових ринків. Не можна заперечувати, що за роки реформ були досягнуті значні результати в боротьбі з інфляцією. Проте, навряд чи можна говорити про те, що в Україні вироблений ефективний механізм управління інфляційними процесами. Досвід антиінфляційного регулювання в Україні свідчить про недостатню адекватність монетарних режимів і використовуваних Національним банком України інструментів грошово-кредитного регулювання подолання інфляції. Як правило, вони запозичуються із закордонної практики антиінфляційного регулювання й найчастіше не враховують особливостей української економіки. Поступове зниження рівня інфляції в останні роки може бути пояснено сприятливою зовнішньоекономічною кон'юнктурою, що дозволила трохи нормалізувати економічну ситуацію в країні. 
 Явище інфляції досліджувала велика кількість вчених, всі вони намагались знайти ефективні методи боротьби з нею. Так Дж. М. Кейнс вперше проаналізував інфляцію як елемент макроекономічної теорії, а Фрідман  під інфляцією розумів стійке та безперервне зростання цін, що завжди і всюди виступає як грошовий феномен. Загалом теоретичну основу вивчення інфляції становлять праці таких класиків   економічної    науки,  як А. Маршалла, А. Пігу, Д. Рікардо, І.  Фішера,  Е. Фелпса, Д. Юма. Серед зарубіжних науковців, які займаються розробкою засад антиінфляційної політики, варто виділити Г. Глена, Р. Дорнбуша, К. Макконелла та С. Брю, Г. Манківа, Дж. Сакса, П. Самуельсона та В. Нордхауса. Серед вітчизняних та російських науковців: В. Беседіна, А. Гальчинського, В. Гейця, А. Гриценка, А. Іларіонова, С. Корабліна, С. Лушина, Т. Кричевську, О. Кузнецоа, О. Мельник, Ю. Семенова, А. Савченка та ін.  Цю тему також досліджували такі економісти: Богиня Д., Волинський Т., Пинзеник В., Стігліц Д., Тимофєєв В.,Долан Э. ,Панчишин С,. Буняк В., Проблема інфляції в Україні вивчалася у працях  Калюжного В.,  Гальчинського А. , Лисицького В., Дорошенка І. , Щербака А. , Лічнаровської А., Левченка З.  та ін. Незважаючи на величезну кількість досліджень сутності та причин виникнення інфляційних процесів, дане питання залишається відкритим. Оскільки для кожної економіки характерні різні ознаки інфляції, даний процес необхідно вивчати в розрізі окремої країни і в певній економічній ситуації.
 Мета дослідження – дослідити  антиінфляційну політики України та світу і основні напрями покращення її ефективності
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
1) Дізнатись головні теоретичні засади антиінфляційної політики;
2) Виділити особливості інфляції та антиінфляційної політики в Україні;
3) Проаналізувати світову практику здійснення антиінфляційної політики;
4) Знайти основні недоліки антиінфляційної політики та шляхи їх подолання.
 Об’єкт дослідження - антиінфляційна політика
 Предмет дослідження – механізм здійснення антиінфляційної політики
 Теоретичною та інформаційною базою курсового дослідження послужили вітчизняні та закордонні наукові праці в галузі інфляції та антиінфляційної політики, дані Держкомстату України, дані  Міністерства економіки України та Національного банку України.
 Очікувані результати: дане дослідження дозволить проаналізувати здійснення антиінфляційної політики та дізнатись про методи покращення її функціонування.


ЗМІСТ


Вступ
1. Теоретичні засади антиінфляційної політики
2. Аналіз діючої системи антиінфляційної політики в Україні
3. Застосування світового досвіду антиінфляційного регулювання в Україні
4. Напрямки удосконалення антиінфляційної політики
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   41
  Рік захисту:   2012
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Податкова система | Добавив: great_scientist (17.04.2014)
Переглядів: 838 | Теги: політики, та, теорія, практика, антиінфляційної, (2012)
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 576

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru