Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Менеджмент

Державні запозичення та фінансова безпека держави (2009)

 Актуальність теми. Сучасні фінансові системи побудовані на двох  засадах: податковій і кредитній. Податкові фінанси співіснують з позичковими, борговими або дефіцитними фінансами. Податки і позики – ті взаємодоповнюючі інструменти державних фінансів, за допомогою яких держава звертається до економіки і суспільства за коштами. На відміну від інших форм руху позикового капіталу, державним кредитом вважається кредит, який надається державі і створює державний борг. Державний кредит набув вражаючих масштабів за умов розвинутого фінансового сектора економіки та демократичних форм державності. При сучасних функціях держави і фінансово – ресурсних  можливостях ефективної ринкової економіки державний кредит має особливе значення в зосередженні, з’єднуванні й використанні розрізнених капіталів у інтересах суспільства. Разом, з тим при певному збігові обставин держкредит стає джерелом серйозних проблем, так як неефективний механізм залучення позик та їх непродуктивне використання (особливо у першій половині 90-х рр.) зумовили досить стрімке накопичення боргу та концентрацію платежів щодо його обслуговування у вузькому часовому інтервалі. Як наслідок – загострення боргової кризи ліквідності й загрози дефолту у кінці 90-х рр., що зумовили трансформацію зовнішньої заборгованості держави із потенційної загрози фінансовій безпеці у реальну.
 Упродовж століть боргові фінанси є однією з найбільш дискусійних тем академічної фінансової думки, потужним політичним і суспільним подразником і суперечливим питанням не лише національного, а й глобального масштабу. Недаремно на суспільно – психологічному й емоційному рівнях сприймання державних запозичень варіює від апокаліпсичного образу смертоносної проблеми до чудодійного засобу вирішення всіх проблем, що знайшло своє відображення в науково – теоретичних уявленнях про природу державного боргу.
 Чимало науковців зробили свій внесок у дослідження перших проявів заборгованості, прогнозів її розвитку та перших застережень щодо фінансової безпеки країни. Це  А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, М. Алексеєнко, С. Іловайський, М. Орлов, І. Озеров, Р. Барро, А. Ларнер, Г. Маультон.
 Метою даної роботи є узагальнення суті, причин та наслідків державних запозичень.
 Із логіки поставленої мети виступають наступні завдання:
    здійснити теоретичний аналіз концептуальних засад державних запозичень та фінансової безпеки;
    проаналізувати й охарактеризувати динаміку структури державних запозичень України у період ринково-трансформаційних перетворень;
    обґрунтувати методи управління державними запозиченнями у контексті забезпечення фінансової безпеки.
 Об’єктом дослідження виступають державні запозичення як економічне явище.
 Предметом дослідження є боргові аспекти фінансової безпеки, які будуть проаналізовані в наступних розділах моєї курсової роботи.
 В роботі були застосовані такі методи дослідження, як методи наукового пізнання, метод аналогій, порівняння та різноманітні статистичні методи.
 Теоретичну та методологічну основу дослідження складають наукові положення сучасної економічної теорії, теоретичні висновки та узагальнення вітчизняних науковців, що містяться у періодичній та монографічній літературі; нормативно-правові документи з досліджуваного питання.
 Інформаційною базою дослідження є наукові праці вітчизняних та зарубіжних авторів щодо державних запозичень країни та її фінансової безпеки, матеріали Міністерства фінансів України.
 Законодавчою і нормативно - правовою основою даної роботи виступають Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України "Про Державний бюджет України" за 1991- 2009 роки, інша законодавча та нормативна база.
 Фактологічною базою курсової роботи є статистичні та аналітичні дані про виконання Державного і Зведеного бюджету України за 1991 – 2009 рр. та розміри бюджетних запозичень за відповідні роки.
 Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, основної частини, висновків, списку використаних джерел. Повний обсяг роботи становить 39 сторінок комп`ютерного тексту. У роботі наведені 1 діаграма, 3 рисунки, 2 таблиці. Список використаних джерел налічує 26 позицій.


ЗМІСТ

Вступ
1. Концептуальні засади державних запозичень та фінансової безпеки держави
2. Оцінка впливу державних запозичень на фінансову безпеку держави
3. Управління державними запозиченнями у контексті забезпечення фінансової безпеки
Висновки 
Список використаних джерел
Додатки

Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому більш детальну інформацію про роботу можна дізнатись у автора цієї роботи.

  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   39
  Рік захисту:   2009
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Менеджмент | Добавив: great_scientist (20.02.2013)
Переглядів: 1286 | Теги: РОБОТА:, Фінансова, держави, Державні, та, Безпека, (2009), запозичення, КУРСОВА
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 709

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru