Головна » Навчальні матеріали » Курсові роботи » Економіка підприємств

Організація та економічна ефективність виробництва сої на біодизель на селянсько-фермерському господарстві «Зірка» (2013)

Курсова робота: Організація та економічна ефективність виробництва сої на біодизель на прикладі Селянсько-Фермерського Господарства «Зірка» (2013)


 Україна належить до енергодефіцитних країн, тому що забезпечує свої потреби в паливно-енергетичних ресурсах лише на 53% (імпортує 75% потрібного обсягу газу і 85% сирої нафти і нафтопродуктів). Залежність від імпорту нафти більшість розвинених країн розглядають як питання національної та енергетичної безпеки, а використання нафтопродуктів як джерел енергії несе в собі значну екологічну небезпеку. Таким чином, залежність від імпорту нафтопродуктів, ціни на які неминуче зростають, а також значне погіршення екологічної ситуації стимулюють інтенсивний пошук альтернативних джерел енергії.
 За даними Агентства промислових новин, Україна щороку споживає близько 200 млн. т умовного палива і є енергодефіцитною країною. Згідно з даними Держкомстату, щорічно в нашій країні споживається близько 5,5 млн. т дизпалива і 12 млн. т бензину. Для проведення сільськогосподарських робіт потрібно майже 1,9 млн. т дизельного палива та 620 тис. т бензину.
 Очікується, що наша країна забезпечить свою потребу в нафті за рахунок імпорту на 80-90%, а в природному газі — понад 50%. Власне видобування цих енергоносіїв стримується невеликими запасами й необхідністю залучення значних коштів на їхнє освоєння. При цьому світові запаси нафти і газу будуть вичерпані в найближчому майбутньому. Тому проблема заміни нафтопродуктів на відновлювані їм замінники, одним із яких може бути біопаливо з рослинних олій, є актуальною. Розвиток процесів виробництва та споживання біодизельного палива є пріоритетним інноваційним напрямом забезпечення енергетичної безпеки як аграрного сектору, так і національної економіки в цілому.
 Виробництво біодизелю в Україні розвивається стихійно. Сільськогосподарські підприємства виробляють моторне паливо із власної сировини на малопотужних і напівкустарних установках за недостатнього налагодження контролю якості сировини та продукції. За різними оцінками в Україні майже в кожній області є мінізаводи, або дослідні установки з  виробництва біодизелю, які виробляють близько 25 тис тонн продукції для  власних потреб. Достовірна інформація про стан виробництва біодизелю в нашій державі відсутня. Значних потужностей з переробки вітчизняної сировини у біопаливо у нас поки що не має.    
 В Україні промисловий випуск біодизеля ще не налагоджено,  проте малі аграрні підприємства і фермери для власних потреб його вже виробляють. 
Метою написання курсової роботи є вивчення та дослідження економічної ефективності виробництва сої на біодизель в умовах досліджуваного господарства, народногосподарське значення сої, та шляхи зменшення собівартості виробництва сої на біодизель. Дослідження проводилися на базі СФГ «Зірка» с. Малинки, Погребищенського району Вінницької області.
 При написанні курсової роботи використовувалися матеріали річної статистичної та фінансової звітності господарства, матеріали наукових конференцій і семінарів по виробництву сої на біодизель. 
 Подальшого, глибшого обґрунтування потребує дослідження шляхів налагодження виробництва біопалив в Україні, здешевлення процесу переробки біомас та біопалива, налагодження нормативно-правового забезпечення виробництва біопалив в Україні. Поліпшити ситуацію із забезпеченням біодизельної галузі сировиною має виконання Програми розвитку виробництва дизельного біопалива. Проте навіть за умови наявності достатньої сировинної бази актуальним залишається питання рентабельності українського виробництва біодизеля та його якість.


ЗМІСТ


Вступ
Розділ 1. Теоретичні аспекти виробництва і використання біоресурсів
1.1 Організація виробничих процесів при вирощуванні сої
1.2 Менеджмент ефективності використання сої на виробництво біодизеля
1.3. Огляд установок з виробництва сої на біодизель
Розділ 2. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.1 Показники розміру підприємства, його спеціалізація
2.2 Забезпеченість підприємства основними видами ресурсів
2.3 Місце сої в економіці господарства та економічна ефективність виробництва. 
Розділ 3. Перспективи виробництва і використання біоресурсів на виробництво біопалива
3.1 Пропозиції по зменшенню собівартості виробництва сої на біодизель
3.2 Перспективи та економічна ефективність використання сої підприємства  на виробництво біопалива.    
Висновки    
Список використаних джерел    


  Тип роботи:   курсова робота
  Кількість сторінок:   46
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   25 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Економіка підприємств | Добавив: great_scientist (17.04.2014)
Переглядів: 717 | Теги: біодизель, селянсько-фермерському, на, ефективність, та, Економічна, сої, виробництва, організація
Форма входа
Що шукаємо?
Аудит
Банківська діяльність
Бухгалтерський облік
Бюджетна система
Геодезія, картографія, упоравління територіями
Гроші та кредит
Економіка
Економіка підприємств
Зовнішньо-економічна діяльність
Маркетинг
Менеджмент
Митна справа
Педагогічні дисципліни
Податкова система
Психологія і педагогіка
Страхування
Управління проектами
Фінансове право
Фінансовий облік
Математика
Фінанси
Фінансовий аналіз
Право
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 938

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru