Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Податкова система

Прагматика здійснення податкового контролю в органах податкової служби України (2013)

Прагматика здійснення податкового контролю в органах податкової служби України (2013)​


 В даному розділі здійснено огляд механізму здійснення обліку платників податків, особливостей інформаційно-аналітичного забезпечення органів ДПС та розглянуто аналіз масово-розяснювальної роботи та консультування платників податків як форм здійснення податкового контролю, наведено результати контрольно-перерірочної роботи органів ДПС на прикладі Тернопільської області.
 Облік платників податків є важливим напрямком діяльності органів державної податкової служби. Він ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами  контролю за правильністю нарахування, своєчасністю та повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства. Взяттю на облік або реєстрації в органах ДПС підлягають всі платники податків.
 Інформаційно-аналітичне забезпечення – це комплекс   заходів   із   збору, опрацювання  та використання інформації,  необхідної для виконання органами державної податкової служби покладених на них функцій  та завдань.
 Для фoрмування у платників свідoмoгo ставлення дo сплати пoдатків велике значення має прoпаганда пoдаткoвoгo закoнoдавства, рoз’яснення йoгo пoлoжень, свoєчасне забезпечення платника oб’єктивнoю, дoступнoю та різнoбічнoю інфoрмацією з питань сплати пoдатків, забезпечення реалізації чого мoжливе через прoведення масoвo-рoз’яснювальнoї рoбoти працівників oрганів ДПС, що є особливо актуальним у теперішній час, коли відбувається перехід ДПС від фіскальної служби до сервісного центру.
 Щодо контрольно-перевірочної роботи органів ДПС у Тернопільській області, то протягом 2012 р. було проведено 48684 перевірки, якими охоплено 30460 платників, з яких у 29603 виявлено порушення податкового законодавства. За наслідками проведених перевірок було донараховано платежів у сумі 85151,6 тис.грн., з яких до бюджету надійшло 71657 тис.грн.  Рівень погашення донарахованих платежів у цьому році є досить високим і становить 84%.
 З 2009 по 2011 роки спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення надходжень платежів у рахунок погашення податкового боргу. Відсоток погашення податкового боргу в 2009 році становив 33,4%, у 2010 р. – 33,2%, у 2011 р. – 33,1% та в 2012 р. – 32%, що свідчить про низьку ефективність проведених заходів щодо погашення податкового боргу, оскільки даний показник є досить низьким.
 У 2012 р. органами ДПС у Тернопільській області було відшкодовано ПДВ на суму 73326,5 тис.грн., що на 87% перевищує значення показника минулого року.
 Державний податковий аудит є сукупністю прийомів, способів та процедур, які використовуються фахівцями державних кон¬тролюючих органів у сфері оподаткування для встановлення відповідності показників податко¬вих декларацій та розрахунків реальним фактам фінансово-господарської діяльності та нормам чинного законодавства і надання суспільству впевненості щодо дотримання платниками по¬датків норм чинного законодавства.
 Податковий аудит належить до сфери податкового контролю, а саме до контролю дотримання податкового законодавства платниками податків, зборів та інших обов'язкових платежів.
 Головною метою податкового аудиту є створення оптимальних умов та забезпечення суворого додержання норм податкового законодавства суб’єктами господарювання та фізичними особами щодо сплати податків і зборів.


ЗМІСТ


2.1. Механізм здійснення основних форм контролю в сфері оподаткування в Україні 
2.2. Аналіз контрольно-перевірочної роботи органів Державної податкової служби України 
2.3. Податковий аудит як засіб забезпечення контрольних функцій держави в сфері оподаткування
Висновки до розділу

Таблиця 2.1. Кількість зареєстрованих платників податку на додану вартість в ДПС у Тернопільській області протягом 2008-2012 рр.
Таблиця 2.2. Кількість зареєстрованих платників податку на прибуток в ДПС у Тернопільській області за 2008-2012 рр.
Рис.2.1. Кількість матеріалів, підготовлених для засобів масової інформації з питань податкового законодавства органами ДПС у Тернопільській області за 2008-2012 рр.
Рис. 2.2. Динаміка кількості проведених сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» у ДПС в Тернопільській області протягом за 2008 –  2012 рр.
Рис. 2.3. Кількість організованих і проведених семінарів та кількість заходів, проведених з майбутніми платниками податків протягом 2008-2012 рр. в ДПС у Тернопільській області.
Таблиця 2.3. Кількість проведених перевірок органами ДПС в Тернопільській області за 2008-2012 роки
Таблиця 2.4. Кількість перевірених платників податків органами ДПС в Тернопільській області за 2008-2012 роки
Таблиця 2.5. Кількість перевірених органами ДПС в Тернопільській області платників податків, в яких було встановлено порушення чинного законодавства, протягом 2008-2012 років.
Рис. 2.4. Співвідношення частки платників податків, у яких виявленo порушення, до загальної кількoсті перевірених платників органами ДПС у Тернопільській області у 2008-2012 рр.
Таблиця 2.6. Сума донарахованих платежів за наслідками перевірок, проведених органами ДПС у Тернопільській області протягом 2008-2012 років
Таблиця 2.7. Суми надходжень до бюджету донарахованих платежів за результатами перевірок, проведених органами ДПС у Тернопільській області за 2008-2012 роки
Рис. 2.5. Співвідношення сум донарахованих платежів із сумами надходжень до бюджету за наслідками перевірок, проведених органами ДПС у Тернопільській області.
Рис. 2.6. Динаміка надходжень до бюджету за рахунок вжитих органами ДПС в Тернопільській області заходів щодо погашення податкового боргу за 2009-2012 рр.
Таблиця 2.8. Сума відшкодованого податку на додану вартість на рахунок платника в банку органами ДПС в Тернопільській області протягом 2008-2012 рр.
Рис. 2.7. Динаміка сум відшкодованого ПДВ органами ДПС у Тернопільській області протягом 2008-2012 рр.
Таблиця 2.9. Практичне застосування терміну «податковий аудит»


  Тип роботи:   розділ диплому+література
  Кількість сторінок:   54
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   35 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Податкова система | Добавив: great_scientist (20.05.2014)
Переглядів: 323 | Теги: Податковий контроль, форми податкового контролю, контрольно-перевірочна робота, податковий аудит
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 940

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru