Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Митна справа

Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньо-економічної діяльності суб'єктів господарювання (2011)
   Сучасний етап характеризується для України постійним зростанням обсягів та розширенням масштабів міжнародної торгівлі, ускладненням та посиленням динаміки торговельних процесів, посиленням вимог міжнародних організацій щодо забезпечення вільного доступу іноземних товарів на внутрішні ринки та зниженням національних торговельних бар’єрів. У зв'язку з цим, перш за все повинні удосконалюватися методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності. В сфері прискорення товарообігу, боротьби з недостовірним декларуванням і корупцією однієї із основних завдань митних органів є масштабне впровадження електронної митниці в митну систему України.
   Об’єктом роботи є процес  здійснення  митно-тарифного регулювання ЗЕД  суб’єктів господарювання в Україні.
   Предметом дослідження дипломної роботи являється організація взаємовідносин при здійсненні  митно-тарифного регулювання ЗЕД та вдосконалення підходів щодо  застосування інформаційних технологій в    митній справі.
   Мета даного дослідження полягає в тому, щоб оцінити стан регулювання ЗЕД в Україні і визначити  проблеми та шляхи до вдосконалення митно-тарифного регулювання для створення сприятливих умов подальшого динамічного розвитку ЗЕД. 
   У роботі розглянуті теоретичні засади, проведений  аналіз здійсненні методів регулювання ЗЕД в Україні  та виявленні основні проблеми митно-тарифного регулювання на прикладі Сумської митниці. Запропоновано запровадження «Електронної митниці», як пріоритетного напрямку удосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
   У процесі дослідження були використані загальнонаукові підходи до дослідження даної проблеми. Теоретичною та методологічною  основою дипломної роботи являються наукові дослідження вітчизняних та зарубіжних вчених, присвячені удосконаленню митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності ат проблематиці застосування інформаційних систем у митній справі.  Основними методами дослідження були:  метод спостереження (при проведенні спостережень за зміної митно-тарифної політики України за останні роки), системно-структурний аналіз (при аналізі зарубіжного досвіду та систематизації методичних підходів використання інформаційних технологій у митній справі), статистичні методи( при виявленні  основних тенденцій розвитку  митниці),  метод  моделювання (при розробці системи «Електронна митниця»). Аналіз наукових  праць вітчизняних та зарубіжних науковців в галузі регулювання ЗЕД пітверджують нагальність удосконалення митно-тарифного регуювання.
   За результатами роботи сформовані наступні висновки: митне-тарифне регулювання в Україні з кожним роком стає більш прозорим, як наслідок збільшується кількість легальних суб’єктів зовнішньоекономічної дільністі. Проте ряд бюрократичних, часових, технологічних та матеріальних проблем при перетині кордону України ускладнюють діяльність суб’єктів ЗЕД . Тобто потрібні нові методи митно-тарифного регулювання ЗЕД.
   За результатами роботи сформульовані пропозиції щодо удосконалення досліджуваного процесу: автоматизація митних процедур та масштабне запровадження без паперових технологій дасть змогу швидше здійснювати ЗЕД, що в свою чергу збільшить кількість надходжень до Державного бюджету. Активне запровадження системи «Електронна митниця» забезпечить ліквідацію різниці між митними процедурами в Україні та ЄС, реалізацію взятих Україною зобов'язань перед міжнародною спільнотою, досягнення належного рівня інформаційної взаємодії органів влади, надання послуг юридичним та фізичним особам. Також митне-тарифне регулювання стане прозорішим та зменшиться людський фактор в прийнятті рішень.
      Основні положення, висновки і пропозиції, що одержані у результаті дослідження можуть бути використані митними органами для покращення здійснення митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Ключові слова: ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ, МИТНО-ТАРИФНЕ РЕГУЛЮВАННЯ, МИТНА ПОЛІТИКА, МИТО, ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕЛЕКРОННА МИТНИЦЯ.
Основний зміст дипломної роботи викладено на 105 сторінках. Робота містить 8 таблиць, 10 рисунків, список використаних джерел з 63 найменувань, а також 9 додатків, які розміщені ще на 15 сторінках, 3 таблиці та 5 рисунків.

ЗМІСТ

ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МИТНО-ТАРИФНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 
1.1 Сутність і зміст митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання
1.2 Механізм функціонування системи митно-тарифного регулювання 
1.3 Інституційно-організаційні засади митного  регулювання  зовнішньоекономічної діяльності
1.4 Наслідки від застосування митно-тарифного регулювання
Висновки до розділу 1 
РОЗДІЛ 2 ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАСАД МИТНО-ТАРИФНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПРИКЛАДІ ДІЯЛЬНОСТІ СУМСЬКОЇ МИТНИЦІ
2.1 Аналіз стану надходжень митних платежів до Державного бюджету
2.2 Виявлення основних недоліків при здійсненні  митних процедур
2.3 Митна вартість товарів та її вплив на обсяг надходжень до державного бюджету
2.4 Проблемні питання при визначенні країни походження товарів, що є об’єктом митного оформлення
2.5 Дослідження стану корупції у сфері здійснення митного контролю 
Висновки до розділу 2 
РОЗДІЛ 3 ЕЛЕКТРОННА МИТНИЦЯ ЯК ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМ УДОСКОНАЛЕННЯ МИТНО-ТАРИФНОГО РЕГУЛЮВАННЯ В УКРАЇНІ
3.1 Зарубіжний досвід застосування електронно-інформаційних систем у митній справі
3.2 Принципи побудови та організація системи «Електронна митниця» в Україні
3.3 Очікувані результати від впровадження  системи «Електронна митниця»
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 
ДОДАКТИ

Ця робота була виставлена на продаж користувачем сайту, тому більш детальну інформацію про роботу можна дізнатись у автора цієї роботи.

  Тип роботи:   магістерська дипломна робота
  Кількість сторінок:   105
  Рік захисту:   2011
  Ціна роботи:   80 грн.
   * можливий продаж окремого розділу
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 


Подібні роботи


Категорія: Митна справа | Добавив: great_scientist (31.03.2014)
Переглядів: 1039 | Теги: митна вартість, зовнішньоекономічна діяльність, країна походження, митне регулювання, електронна митниця, ЗЕД, митно-тарифне регулювання
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 581

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0Рейтинг@Mail.ru