Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Митна справа

Напрями вибору вектору розвитку України в контексті митних інтеграційних процесів (2013)

Напрями вибору вектору розвитку України в контексті митних інтеграційних процесів (2013)

 


 Співробітництво в рамках двох найбільших європейських інтеграційних об’єднань надало Україні багато переваг і досвіду участі в подібного роду різноманітних самітах та конференціях. Хоча на даний момент співпраця в рамках обох цих об’єднань  трохи призупинилося. Робота з СНД перетворилася на таку собі співпрацю в торгівельній сфері, що не відповідає сучасним поглядам на інтеграцію. Хоча в рамках співпраці з ЄС все ще залишається декілька перспективних проектів, які демонструють, що ЄС все ще зацікавлено в сильній та потужній Україні в якості свого сусіда. Зважаючи на те, що Україна набула статусу безпосереднього сусіда розширеного Європейського Союзу, особливо важливого значення набуває оновлення стратегії розвитку транскордонного співробітництва, заснованої на європейських принципах. Так останнім часом особливої уваги приділяється так званому транскордонному співробітництву Україна – ЄС. 
 Також можна сказати, що Україна як суверенна держава поки що не має такого значного впливу на інтеграційні процеси в Європі як цього хотілося б, але основи для руху у вірному напрямі вже було закладено. Так, наприклад прийнято вважати, що ядром організації ГУАМ, створеної в рамках СНД, є саме Україна. Перебуваючи в центрі Європи, поряд з державами що активно перебудовують  свої економіки, Україна помітно відстала  та не встигає за процесами, що відбуваються в сусідніх країнах. 
 Зараз Україна перебуває на важливому етапі пошуку свого місця в новій системі міжнародної спільноти, побудові нових відносин з європейськими структурами. 
 Що стосується східного напрямку, то формат співробітництва через інститути ЗВТ є більш простим в аспекті врахування національних інтересів, але також і більш складним - з точки зору координації на наднаціональному рівні (тобто коли одна або декілька країн прагнуть домінувати в інтеграційних процесах з іншими торговельними блоками). У даному варіанті необхідний скоординований формат ведення торговельних переговорів учасниками ЗВТ СНД з третіми країнами і їхніми об'єднаннями, чого досягти практично нереально. По-перше, процес переговорів по багатосторонній ЗВТ у силу великої кількості різнорідних учасників буде дуже складним, конфліктним і затяжним; по-друге, у доступній для огляду перспективі за жодних умов учасникам не вдасться вийти за рамки класичної зони вільної торгівлі товарами (тобто не вдасться реалізувати проект "ЗВТ+"); по-третє, для низки країн СНД такий шлях цілком може здатися невиправдано складним та таким, що обмежує їхні можливості й інтереси в поглибленні співробітництва з ЄС (для України, що форсує переговори про ЗВТ з ЄС, цей шлях взагалі є неприйнятним).
 Проблематика вступу України в Митний союз або посилена інтеграція в рамках Європейського Союзу  має як свої плюси так і мінуси, однак, на нашу думку, Україні потрібно активно просуватись в європейському напрямку з одночасним розвитком відносин з Митним союзом як асоційованого члена, спостерігача або іншої форми співпраці.


ЗМІСТ


1. Проблемні аспекти та стратегічні засади східного митного співробітництва України 
2. Європейська інтеграція України: проблеми та орієнтири поглиблення 
Висновки


Таблиця. Порівняння митних тарифів в Митному союзі та Україні 
Таблиця. Основні прогнозні макропоказники соціально-економічного розвитку України 2012-2017 рр. (базовий сценарій) 
Таблиця. Аналіз позитивів та негативів вступу України до ЄС 


  Тип роботи:   розділ диплома
  Кількість сторінок:   27
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   30 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Митна справа | Добавив: great_scientist (31.05.2014)
Переглядів: 785 | Теги: митний союз, європейський cоюз, інтеграція, вільна торгівля, ЄС
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru