Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Банківська справа

Вдосконалення методики оцінки кредитоспроможності позичальників банку (2013)

Вдосконалення методики оцінки кредитоспроможності позичальників банку ПАТ «Умовний Банк» (2013)


 Провівши аналіз технології оцінки кредитоспроможності ПАТ «Умовний Банк» необхідно зазначити, що банк застосовує метод дискримінантних показників при оцінюванні кредитоспроможності позичальника банку – юридичної особи. Даний метод був запропонований НБУ як рекомендований для застосування в подальшому даної методики банківськими установами України.
 Варто зазначити, що відповідно з новою постановою НБУ, ПАТ «Умовний Банк» здійснює оцінку фінансового стану позичальника, шляхом розрахунку інтегрального показника фінансового стану боржника – юридичної особи.
 Слід відмітити, що недоліками коефіцієнтного методу є переоцінка ролі кількісних чинників і недооцінка міжособистісних відносин, висока чутливість до викривлення та недостовірності вихідних даних (зокрема фінансової звітності, що найбільш характерно саме для українських підприємств-позичальників), порівняна громіздкість.
 Для того щоб оцінити кредитоспроможність позичальника банку як умога точніше, ми пропонуємо, використовувати комплекс методів, які будуть доповнювати один одного та вказувати не лише оцінку ризику кредитної операції, визначати розмір необхідних резервів під наданий кредит, а й взагалі визначати на скільки надання кредиту є доцільним чи принесе в майбутньому дана операція банку прибуток чи навпаки банк зазнає збитків. Для цього, крім існуючої методики, ПАТ «Умовний Банк» необхідно створити внутрішні нормативно-правові положення. 
 Використання різних методологій у комплексі дає можливість здійснити та доповнити оцінку кредитоспроможності позичальника, виходячи із реальних умов господарювання, що постійно змінюються.
 Отже, ми пропонуємо банку ввести внутрішні положення, які будуть передбачати проведення оцінки доцільності надання кредиту, враховувати якісні показники, а також більше уваги звернути на оцінку якості забезпечення.
 Одним із способів зниження кредитного ризику є активне використання банками при організації кредитного процесу такого важливого фінансово-економічного інструменту ринкового господарства, як застава, котра, забезпечуючи захист інтересів кредитора, одночасно сприяє активізації економічної діяльності господарюючих суб’єктів.
 Отже, при оцінці кредитоспроможності позичальника важливо визначити якість забезпечення зворотності кредиту, адже, саме забезпечення кредиту гарантує банку, що при не в змозі позичальника проводити виплати за позикою банк не зазнає збитків в повній мірі, тому що вони компенсуються за допомогою забезпечення. Тому важливим є точно визначити на скільки надане забезпечення відповідає сумі кредиту, яка необхідна позичальнику.
 Але при оцінці якості забезпечення слід враховувати не лише ступінь покриття забезпеченням суми кредиту, а також і його надійність і привабливість безпосередньо для банку. Отже, ми запропонувати систему оцінки якості забезпечення, яка враховує як рівень покриття позики так і його надійність.


ЗМІСТ


1. Обґрунтування доцільності видачі кредиту за допомогою комплексної моделі оцінки кредитоспроможності клієнта
2. Вдосконалення методики аналізу якості забезпечення, що застосовується для оцінці кредитоспроможності позичальника
Висновки


  Тип роботи:   розділ дипломної+література+додатки
  Кількість сторінок:   48
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   15 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Банківська справа | Добавив: great_scientist (17.05.2014)
Переглядів: 674 | Теги: (2013), позичальників, банку, методики, кредитоспроможності, оцінки, вдосконалення
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Що Вас привело на наш сайт?
Всього голосували: 709

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru