Головна » Навчальні матеріали » Дипломні роботи » Банківська справа

Рейтингова оцінка діяльності Райффайзен Банк Аваль (2013)

Рейтингова оцінка діяльності Райффайзен Банк Аваль (2013)​


 Отже, в розділі дипломної роботи проаналізовано тенденції та проблеми функціонування Райффайзен Банк Аваль, визначені рейтинги банків І групи за різними зарубіжними та вітчизняними методиками та методикою Райффайзен Банк Аваль. 
 Сучасний стан Райффайзен Банк Аваль характеризується такими рисами.
 Обсяг капіталізації Райффайзен Банк Аваль та рівень захищеності його власного капіталу постійно зменшується. В структурі власного капіталу банку найбільшу частку займали статутний капітал, емісійні різниці та резерви переоцінки.
 Діяльність банку характеризується зменшенням його ресурсної бази, зокрема коштів банків та коштів юридичних осіб. 
 Обсяг активів банку та рівень кредитування мають тенденцію до зменшення. Зокрема падіння активів банку за період аналізу було спричинене скороченням обсягів торгових цінних паперів банку, коштів в інших банках, цінних паперів в портфелі банку до погашення, відстроченого податкового активу, основних засобів та нематеріальних активів тощо.  Найбільшу питому вагу в структурі активів Райффайзен Банк Аваль займали грошові кошти та їх еквіваленти, кредити та заборгованість клієнтів та цінні папери банку на продаж. Банк зменшив рівень кредитування фізичних та юридичних осіб одночасно, зокрема іпотечного та споживчого кредитування населення. Аналізований банк також характеризується наявністю великої частки проблемної заборгованості за кредитами, рівень якої з роками постійно зростав, що свідчить про недосконалий менеджмент банку. Райффайзен Банк Аваль відновив процес довгострокового кредитування, однак в перспективі - лише короткострокове. Банк збільшив обсяги незабезпеченого кредитування, що є досить ризикованим явищем. 
 Поряд із зменшенням витратності діяльності Райффайзен Банк Аваль скорочувались і обсяги його доходів, зокрема через падіння процентного доходу банку, а також процентних витрат, комісійних витрат, відрахувань у резерви. Спостерігається збільшення адміністративних та інших операційних витрат банку.
 В цілому показники ефективності діяльності Райффайзен Банк Аваль протягом 2011-2012 рр. постійно збільшувалися, а саме рентабельності капіталу, активів, статутного капіталу, чистого спреду та чистої процентної маржі (однак вони були не досить задовільними). Ділова активність Райффайзен Банк Аваль щодо залучення ресурсів, зокрема міжбанківських кредитів та строкових депозитів, поступово знижується. Водночас коефіцієнти, а отже, і рівні активності розміщення і використання залучених коштів в активи банку, були достатньо високими або зростали. Стійкість та надійність Райффайзен Банк Аваль постійно зростає, про що свідчить підвищення коефіцієнта надійності і навпаки зниження коефіцієнта фінансового важеля. Аналізований банк має проблеми із короткостроковою та миттєвою ліквідністю, проте високоліквідні активи банку постійно зростають. В цілому фінансовий стан Райффайзен Банк Аваль може бути охарактеризований як добрий. 
 Райффайзен Банк Аваль за методикою Ширинської привласнено 7-му позицію в рейтингу, в методиці «Експерт-рейтинг» - 3 місце, а за методиками журналу «Euromoney» та Кромонова – 4 місце. Методичний підхід розрахунку рейтингової оцінки банку-контрагента, який використовується в Райффайзен Банк Аваль, є коефіцієнтно-ваговим і рейтинг банків залежить від значень 4 коефіцієнтів, а саме: CIR, чистого комісійного результату, обсягу пасивів та розміру працюючих активів. Згідно даної методики Райффайзен Банк Аваль протягом 2011-2012 рр. стабільно посідав 13 місце в рейтингу.
 Практичне застосування різних зарубіжних та вітчизняних рейтингових методик надало змогу зробити висновок, що кожна з розглянутих у розділі 2 рейтингових методик приділяє увагу певному аспекту діяльності банку, що спричиняє неоднозначність і суперечність рейтингів банків. Крім того, підхід визначення вагових коефіцієнтів за допомогою експертів додає даним методикам суб’єктивізму і тому потребує застосування економіко-математичних методів для побудови універсальної моделі визначення комплексної рейтингової оцінки банківських установ. 


ЗМІСТ


1. Аналіз основних фінансово-економічних показників діяльності Райффайзен Банк Аваль
2. Визначення рейтингів І групи банків України за методикою РА «Експерт-рейтинг» та діюча практика  рейтингування діяльності банків в АТ Райффайзен Банк Аваль
3. Визначення рейтингів І групи банків України за методиками Кромонова, Ширинської та журналу «Euromoney»
Висновки


  Тип роботи:   розділ диплома+література
  Кількість сторінок:   37
  Рік захисту:   2013
  Ціна роботи:   15 грн.
  Автор роботи:   Андрій VK
  Телефон:   (099) 28 72 185
  Email   botanchikeu@gmail.com

 

!!! Якщо у Вас виникла помилка при завантаженні роботи - зв'яжіться з автором !!!
↑↑​​​​​​​↑ Контактні дані ↑↑↑


Подібні роботи


Категорія: Банківська справа | Добавив: great_scientist (17.05.2014)
Переглядів: 832 | Теги: рейтингова оцінка, Райффайзен, Райффайзен Банк Аваль, райффайзен банк
Форма входа
Що шукаємо?
Податкова система
Митна справа
Менеджмент
Фінансова діяльність суб'єктів господарювання
Банківська справа
Інформаційні системи та технології
Бухгалтерський облік
Фінанси
Професійна оссвіта
Різне
Історія
Туризм
Машинобудування
Групи в соц.мережі
Оцініть сайт
Оцініть сайт
Всього голосували: 987

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачі: 0



Рейтинг@Mail.ru